[FOTORELACJA] Nie wystraszył ich nawet deszcz. W niedzielę pobiegli dla Artura

Ulewny deszcz, trasa pełna błota i niespełna kilka stopni Celsjusza nie zniechęciła uczestników do wzięcia udziału w III Memoriale Artura Osypiuka - Crosypiuk Run, który odbył się w na terenie Puszczy Kozienickiej w Garbatce-Letnisko.

Do niedzielnego biegu zapisało się ponad 170 osób, mimo ulewnego deszczu ponad 100 zdecydowało się na udział w III Memoriale Crosypiuk Run, który  poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłego Artura Osypiuka związanego z grupą biegową biegusiem.pl.

Tegoroczny bieg odbył się w Garbatce-Letnisko. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali organizatorzy biegu oraz wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz oraz przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur.

- Jako wuefista wiem, że taka pogoda jest super do biegania. Życzę wam wspaniałych rezultatów choć myślę, że wszyscy z was są już zwycięzcami. – mówił podczas inauguracji biegu Włodzimierz Mazur, przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko

Zawodnicy wystartowali z terenu ośrodka wypoczynkowego "Polanka". Dystans jaki mieli do pokonania to 10km całkowicie przełajowo po terenach leśnych Puszczy Kozienickiej. Klasyfikacje biegowe odbywały się w trzech kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn oraz najszybszego mieszkańca Garbatki-Letnisko. Uczestnicy biegu musieli zmagać się z padającym deszczem, błotem i naturalnymi przeszkodami. Dla wszystkich przygotowane zostały również pamiątkowe medale.

Najlepszym a zarazem najszybszym zawodnikiem biegu okazał się Krzysztof Lotek z Lublina, który ukończył trasę biegu w czasie 43:38, drugą pozycję zajął Bartłomiej Florczak z Puław, który przekroczył linię mety z czasem 44:26, trzecie miejsce zajął Arkadiusz Graj z czasem 44:46.

Najszybszą kobietą biegu okazała się Iwona Oleksiak z miejscowości Wilkowyja, która przekroczyła linię mety osiągając czas 53:06, drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Jolanta Antczak z Puław z czasem 54:05, trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Sylwia Sobieszek, która ukończyła trasę biegu z czasem 54:35.

Podczas niedzielnego biegu wyłoniono również zwycięzców w kategorii najszybszego mieszkańca gminy Garbatka-Letnisko. Zostali nimi: Paweł Janik, Sławomir Pietrzyk oraz Paweł Wilk.

- Po tym co usłyszałam, zobaczyłam wszyscy zawodnicy są zachwyceni. Ja bardzo się cieszę, bo podczas kolejnej imprezy uroki gminy będą promowane w całej Polsce.  Patrząc po rejestracjach samochodowych przyjechali do nas ludzie z każdego zakątka kraju. Trasa jest przepiękna i myślę, że będziemy dalej kontynuowali naszą współpracę – mówiła tuż po zakończonym biegu wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz

Tegoroczny memoriał podsumował również Krzysztof Baranowski na co dzień zawodnik organizatora biegu biegusiem.pl - Jeśli chodzi o sytuację meteorologiczną nie jesteśmy zawiedzeni. Zawodnicy są naprawdę hardkorowi, oni w taką pogodę biegają w Bieszczadach, Zakopanem, Ultra Maratony. Tutaj był odcinek 11 kilometrów co nie znaczy, że był łatwy. Jeśli chodzi o organizację jestem zaskoczony pomimo pogody i koronawirusa, że tylu zawodników stawiło się na linii startu.