Gminny Dzień Kobiet

Kwiaty, mnóstwo słodkości i dobra muzyka. Czy można chcieć milej spędzić ten jeden z piękniejszych dni w roku? Można…ale dzień bez życzeń od przewodniczącego Rady Gminy Włodzimierza Mazura oraz sołtysów i radnych to nie to samo.

Takiego Gminnego Dnia Kobiet w Garbatce-Letnisku jeszcze nie było. Nie tylko za sprawą nowej lokalizacji wydarzenia, czyli Gminnej Hali Sportowej, która okazała się wręcz idealna do spotkań w tak miłych okolicznościach. Kolejna nowość była zdecydowanie słodsza, gdyż po raz pierwszy o podniebienia uczestników Gminnego Dnia Kobiet zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bąkowcu oraz nowo utworzonego koła z Bogucina. Dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Bogucina był to kulinarny debiut, zresztą bardzo udany. Wisienką na przysłowiowym torcie okazał się rzeczony tort, który przygotowała Weronika Krakowiak z Bogucina.

I tak tegoroczne świętowanie z okazji Dnia Kobiet rozpoczęło się w środę 8 marca o godz. 18.00. Część oficjalną rozpoczęła wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz dziękując wszystkim za przybycie, następnie stery przejął Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur, który w asyście sołtysów i radnych złożył wszystkim kobietom życzenia oraz wręczył kwiaty.

– Szanowne panie, cieszę się bardzo, że przybyłyście na koncert poświęcony przede wszystkim wam. Chciałbym życzyć wam wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności, a w imieniu tej płci brzydszej tego świata bardzo bym prosił o wyrozumiałość dla nas, cierpliwość i przymrużenie oka czasami na to, co robimy. Życzę wam wszystkim, żeby wam dobrze się żyło – mówił przewodniczący rady Włodzimierz Mazur

Muzyczną niespodzianką był występ zespołu COMA, który rozbudził publiczność zgromadzoną na hali. W rytmie największych polskich przebojów trwała wyborna zabawa. Początkowo nieśmiałe poklaskiwanie przerodziło się w węże, koła i inne figury geometryczne, które w wykonaniu zebranych Pań królowały na parkiecie.

Coroczne obchody Dnia Kobiet stały się już tradycją gminną, a że bliskie jest nam kultywowanie polskich tradycji, widzimy się za rok.

 

09-03-2023 Olga

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

maj, 2023
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty