Jubileusz 50-lecia i 70-lecia pożycia małżeńskiego
fot.Mariusz Grotkowski

„Małżeństwo to diament szlifowany przez całe życie”.

Antoni Regulski

Przeżyli wspólnie ponad 50 lat. Dostojnym Jubilatom wręczono kwiaty, dyplomy oraz upominki. Tej wyjątkowej uroczyści towarzyszył wyjątkowy toast, życzenia i oczywiście jubileuszowy tort.

6 grudnia w sali przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisko odbyła się wyjątkowa uroczystość - Jubileusz 50-lecia i 70-lecia pożycia małżeńskiego. Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” zostało uhonorowane sześć par, jedna para świętowała Jubileusz Kamiennych Godów (70 lat pożycia).

Aktu dekoracji medalami w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokonała Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz wraz z  Sekretarzem Gminy Marzeną Pomarańską oraz Przewodniczącym Rady Gminy Włodzimierzem Mazurem i z-cą kierownika USC Beatą Kowalik. Wśród szanownych gości był ks. kan. Augustyn Rymarczyk - Proboszcz Parafii Garbatka-Letnisko oraz najbliżsi Jubilatów.

         Dostojnym Jubilatom wręczono kwiaty, dyplomy oraz upominki

Po części oficjalnej wzniesiono toast za zdrowie i pomyślność Jubilatów. Przygotowano poczęstunek i podano tort. Uroczystość uświetnił występ miejscowego Chóru Seniora „Wrzos”.

Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznawane są przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej parom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Wniosek o medal składany jest wyłącznie za zgodą Jubilatów. Jest to jedyne odznaczenie, które można dostać we dwoje.

To pół wieku nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Małżeństwa, które przez ponad 50 lat trwają w związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los są wzorem godnym naśladowania. To piękny przykład dla młodego pokolenia, że przysięga małżeńska zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie pomimo przeciwności losu. Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.

Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczeni zostali:

Państwo Barbara i Adam Figurscy

Państwo Maria i Zenon Krekorowie

Państwo Teresa i Władysław Majowie

Państwo Kazimiera i Jan Mąkosowie

Państwo Helena i Kazimierz Pyrkowie

Państwo Zofia i Kazimierz Witowie

W uroczystości uczestniczyli również Jubilaci Kamiennych Godów (70-lecie pożycia małżeńskiego) Państwo Teresa i Bolesław Warchołowie.

 

Beata Kowalik

09-12-2019 admin

Kamera online - skwer

Kalendarium

październik, 2021
PnWtŚrCzPtSbNd
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty