[FOTORELACJA] Świętowali 10 lat istnienia oraz Dzień Edukacji Narodowej. Było uroczyście i kolorowo

Przedszkole samorządowe „Pod Sosnową Szyszką” w Garbatce-Letnisko istnieje już dziesięć lat. Z okazji jubileuszu oraz Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia. – Mam wyjątkową przyjemność powitać wieloletnich pracowników przedszkola i emerytów, a także tych młodych wychowawców i pracowników, którzy teraz tworzą nową historię tejże placówki – powitała zaproszonych gości dyrektor przedszkola Aleksandra Rembielińska-Grygiel

Zielone światło dla budowy chodnika w miejscowości Ponikwa

Z inicjatywy Teresy Fryszkiewicz - wójta Gminy Garbatka-Letnisko i Henryka Sekuły – sołtysa wsi Ponikwa w poniedziałek w „Świetlicy Gminnej” w Garbatce-Letnisko odbyło się zebranie wiejskie w sprawie budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 691 w miejscowości Ponikwa.  W spotkaniu udział wzięli Zbigniew Ostrowski - Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, Rejon Drogowy w Radomiu, 46 mieszkańców, Wójt i pracownicy Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko.

Gmina przygotowana do dystrybucji jodku potasu

Szanowni Mieszkańcy!

Poniżej prezentujemy ulotkę informacyjną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącą przyjmowania tabletek ze stabilnym jodem oraz wykaz punktów na terenie Gminy Garbatka-Letnisko wydawania tabletek jodku potasu dopiero w przypadku zaistnienia konieczności jego przyjęcia.

 

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko, sołtys wsi Ponikwa zapraszają mieszkańców sołectwa Ponikwa na zebranie wiejskie z udziałem Dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, Rejon Drogowy w Radomiu, które odbędzie się w dniu 10 października 2022 roku (poniedziałek) o godz. 1700 w budynku byłej Świetlicy Gminnej przy ul. Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisku.

[ZDJĘCIA] Msza dożynkowa i koncert uczestników IX edycji Warsztatów Muzyki Liturgicznej

W niedziele 4 września w kościele pod wezwaniem NNMP w Garbatce-Letnisko odbyła się uroczysta dożynkowa Msza Święta. W darze dziękczynnym w postaci wieńca dożynkowego, chleba oraz zbóż, ziół i kwiatów złożyła wójt Teresa Fryszkiewicz, radni oraz sołtysi. Niedzielna msza dziękczynna zwieńczona została wyjątkowym koncertem uczestników IX edycji Warsztatów Muzyki Liturgicznej.

 

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Kolejny raz oznakowano blisko 50 rowerów

Grawer lub specjalny marker. Z jednej z tych dwóch metod mogli skorzystać mieszkańcy gminy Garbatka-Letnisko, którzy zdecydowali się oznakować swój rower. W środę w godz. 8.00 – 10.00 na targowisku gminnym w Garbatce-Letnisku odbyło się bezpłatne znakowanie rowerów. Akcja znakowania powstała z inicjatywy Wójta Gminy Garbatka-Letnisko oraz Komendanta Komisariatu Policji w Gniewoszowie.

Warsztaty muzyki liturgicznej - zapisy

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko oraz Proboszcz Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zapraszają na "IX WARSZTATY MUZYKI LITURGICZNEJ", które odbędą się w dniach 2-4 września 2022 r.

Prowadzący: Piotr Pałka Kompozytor, Dyrygent - Kraków

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

kwiecień, 2023
PnWtŚrCzPtSbNd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty