Inspiracje rzeźbiarskie

W dniu 19 października w lokalu Gminnej Świetlicy odbyły się warsztaty artystyczne pt. „Inspiracje rzeźbiarskie”, które poprowadził Pan Mirosław Dziedzicki. Dzieci obecne na warsztatach były zachwycone zarówno rzeźbieniem w drewnie miękkim i twardym, jak również rzeźbieniem w kamieniu.

Serdeczne podziękowania

Składam wszystkim serdeczne podziękowania za zaangażowanie, pomoc, i wsparcie udzielone podczas tegorocznych obchodów 97. rocznicy bitwy pod Anielinem-Laskami, które odbyły się 16 października pod Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach, oraz wszystkim przybyłym delegacjom, gościom, kampaniom, pocztom sztandarowym i młodzieży.

Uroczysta Msza Święta w Żytkowicach

W minioną niedzielę pod Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach dobyły się uroczystości upamiętniające bitwę pod Anielinem - Laskami. Uroczystości upamiętniające marsz szlakiem walk Legionów Polskich na trasie Radom-Laski odbyły się już po raz dwudziesty.

Piąte „Rykowisko” w Garbatce

Pierwszoklasiści musieli przejść prawdziwy chrzest. Pili mleko z miski, biegali z doczepionymi ogonami. Wszystko oczywiście przebiegało w świetnej atmosferze, bo otrzęsiny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce-Letnisku wpisały się w historię tej szkoły.

Wszystkiego najlepszego

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy,
Pracownicy Oświaty Gminy Garbatka-Letnisko,

Dzień Edukacji to szczególne święto polskiej szkoły, święto wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych. Z tej okazji składam Państwu serdeczne podziękowania za pracę, pomoc uczniom w zrozumieniu świata i siebie.Wszyscy mamy świadomość, jak trudnym zadaniem jest kształtowanie osobowości młodego człowieka.

Major Henryk Dobrzański – Hubal

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Garbatki-Letnisko na spotkanie z autorem najnowszego opracowania na temat : Majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala.
Spotkanie odbędzie się w dniu 15 października o godzinie 16.00 w lokalu Gminnej Świetlicy przy ul.Kochanowskiego 135.

Podczas spotkania wyświetlone zostaną fragmenty filmu „Hubalowe Zduszki”.Tuż po spotkaniu autor będzie podpisywał książkę. Zapraszamy serdecznie.

Spotkanie autorskie Pana Wiesława Drabika

Na początku października 2011 r. w świetlicy szkolnej ZSS w Garbatce-Letnisko odbyło się spotkanie autorskie Pana Wiesława Drabika z dziećmi z klas „0” Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Samorządowego w Garbatce-Letnisko. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Garbatce-Letnisko.

OSP w Garbatce doposażona w nowy sprzęt

24 sierpnia 2011 roku to data, która z pewnością zapisze się w pamięci Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce-Letnisko. Tego dnia jednostka otrzymała znaczny prezent, w postaci doposażenia samochodu lekkiego do ratownictwa drogowego, w zestaw hydrauliczny.

Grzybobranie w Garbatce-Letnisko

Okres wczesnej jesieni to zdecydowanie raj dla miłośników grzybów. Sam fakt zbierania grzybów stanowi wspaniałą formę wypoczynku oraz relaksu. By zachęcić wszystkich mieszkańców Gminy Garbatka-Letnisko do wspólnego zbierania „owoców lasu” w najbliższą sobotę zostało zorganizowane „ I Gminne Grzybobranie”.

BIESIADA NA „POLANCE”

W dniu 04 września br. na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku „Polanka” odbyło się XV Integracyjne Spotkanie Seniorów. W spotkaniu uczestniczyli Seniorzy z : Garbatki, Zwolenia, Czarnolasu, Pionek, Warki, Kozienic, Stężycy i Dęblina.

Moje Boisko – Orlik 2012

Chyba większość mieszkańców naszej Gminy zauważyło wzmożony ruch w Garbatce – Letnisko, przy ulicy Kolejowej. Tych, do których ta miła wiadomość jeszcze nie dotarła informujemy, natomiast tych, którzy już się domyślili utwierdzamy w przekonaniu, iż warkot sprzętu na placu niedaleko PKP, oznacza rozpoczęcie kolejnej inwestycji – budowy kompleks.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

maj, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty