Rozpoczęcie roku szkolnego

Szanowni Państwo, 

Drodzy Rodzice

 

       1 września zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny początek roku szkolnego będzie jednak inny, niż do tej pory. W związku z pandemią Covid-19 zaszły zmiany w różnych sferach naszego życia. Stosując się do zasad bezpieczeństwa, musimy zakrywać nos i usta przebywając chociażby w sklepach, urzędach czy kościołach. Jak więc będzie wyglądać szkoła w nowej rzeczywistości, z którą przyszło się nam zmierzyć? Dyrektorzy szkół na bieżąco monitorują zalecenia i wytyczne dotyczące funkcjonowania placówek w dobie pandemii. Na dzień dzisiejszy nasze szkoły i przedszkole rozpoczynają nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym.

        Zdaję sobie sprawę, że obecna sytuacja jest dynamiczna i ciężka do przewidzenia jednak dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo waszym dzieciom.

 

Poniżej informacje o rozpoczęciu roku z poszczególnych placówek:

 

http://zss.garbatkaletnisko.pl/

http://www.psp-bogucin.edu.pl/joomla/

 

                                                                                                        Wójt

                                                                                             Teresa Fryszkiewicz

Dożynki Parafialne

W niedzielę 30 sierpnia w kościele parafialnym pw. NNMP w Garbatce-Letnisku odbyła się uroczysta Msza Święta dożynkowa, w której uczestniczyły lokalne władze, przedstawiciele powiatu kozienickiego, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.

 

Kolejne środki zewnętrzne dla gminy

Kolejne środki zewnętrzne dla gminy tym razem na inwentaryzacje źródeł ogrzewania na terenie gminy Garbatka-Letnisko. W środę 05.08.2020 r. wójt Gminy Garbatka-Letnisko – Teresa Fryszkiewicz podpisała w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie umowę na ten cel. Środki pochodzą z programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020 i mogą być przeznaczone na działania wynikające z obowiązujących przepisów prawa dotyczących ochrony powietrza. Otrzymana dotacja w wysokości 40 tyś zł w całości pokryje koszty inwentaryzacji.

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Heleny Wójcik

Niecodzienny jubileusz obchodziła Pani Helena Wójcik z Garbatki-Letnisko. Czcigodna Jubilatka 11 lipca 2020 roku ukończyła 100 lat. Obchody wyjątkowej uroczystości rozpoczęły się mszą świętą sprawowaną przez ks. dr. Macieja Będzińskiego w intencji Jubilatki w kościele w Garbatce-Letnisko. Po mszy świętej odśpiewano piękną pieśń z życzeniami. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się na urodzinowe przyjęcie, w którym uczestniczyła rodzina, znajomi oraz przedstawiciele władz samorządowych.

78. Rocznica pacyfikacji Garbatki-Letnisko

Minęło 78 lat od najtragiczniejszego wydarzenia w historii gminy Garbatki-Letniska.To właśnie w dniu 12 lipca 1942 roku niemieccy okupanci przeprowadzili pacyfikację Garbatki w celu zniszczenia ruchu konspiracyjnego. Aresztowano wówczas i wywieziono do obozów koncentracyjnych około 900 mieszkańców gminy oraz okolic.

Zaczynamy sezon kąpielowy

Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego Polanka w Garbatce-Letnisku będą czuwać wykwalifikowani ratownicy. Kąpielisko będzie strzeżone od piątku do niedzieli przez okres wakacji w godzinach: piątek 12.00 – 18.00, sobota i niedziela 10.00 – 18.00.

Pożegnanie szkoły przez uczniów klasy 8 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko

Wyjątkowy rok, wyjątkowe zakończenie roku, wyjątkowi uczniowie - takie myśli przychodziły do głowy nielicznym nauczycielom i rodzicom zgromadzonym w sali gimnastycznej 26 czerwca 2020 roku. Bo jak tu podziękować i pożegnać się ze szkołą, w której spędziło się osiem pełnych emocji lat życia, kiedy nie można się spotkać z osobami, które pełniły ważną rolę w tym życiu?

Wotum zaufania dla wójt – Teresy Fryszkiewicz

Dzień 23 czerwca 2020 roku Wójt Gminy Garbatka-Letnisko – Teresa Fryszkiewicz może uznać za udany, a to za sprawą XVI Sesji Rady Gminy, która odbyła się w budynku po byłej Gminnej Świetlicy przy ul. Kochanowskiego 135, i podjętych podczas niej decyzji. Kworum radnych zadecydowało o udzieleniu jej wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 r., a także podjęło uchwałę w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego. Pozytywną opinię w sprawie udzielenia absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Gminy.

 

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

maj, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty