ZAPROSZENIE

Starostwo Powiatowe w Kozienicach Gmina Kozienice Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych oraz Wójt Gminy Garbatka-Letnisko serdecznie zapraszają 11 listopada 2011 r. na obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zostań Ułanem Podkarpackim

22.Pułk Ułanów Podkarpackich ogłasza nabór chetnych młodych mężczyzn od 15 roku życia do współpracy.

  Wszystkich którzy chcą nauczyć się jeździć konno, zostać ułanem i kultywować polskie tradycje Kawaleryjskie serdecznie zapraszam.

Janusz Karaś w ZSS w Garbatce

W minionym tygodniu w Zespole Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisko odbyło się spotkanie z malarzem, rzeźbiarzem i autorem książek o tematyce regionalnej – Panem Januszem Karasiem. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Garbatce-Letnisko we współpracy z ZSS w Garbatce-Letnisko.

Inspiracje rzeźbiarskie

W dniu 19 października w lokalu Gminnej Świetlicy odbyły się warsztaty artystyczne pt. „Inspiracje rzeźbiarskie”, które poprowadził Pan Mirosław Dziedzicki. Dzieci obecne na warsztatach były zachwycone zarówno rzeźbieniem w drewnie miękkim i twardym, jak również rzeźbieniem w kamieniu.

O bezpieczeństwie w Kozienicach

W minoną sobotę dzieci, młodzież oraz kilka mam uczestniczyli w happeningu poświęconym zagadnieniom bezpieczeństwa, który odbył się na terenie Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach.

Serdeczne podziękowania

Składam wszystkim serdeczne podziękowania za zaangażowanie, pomoc, i wsparcie udzielone podczas tegorocznych obchodów 97. rocznicy bitwy pod Anielinem-Laskami, które odbyły się 16 października pod Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach, oraz wszystkim przybyłym delegacjom, gościom, kampaniom, pocztom sztandarowym i młodzieży.

Uroczysta Msza Święta w Żytkowicach

W minioną niedzielę pod Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach dobyły się uroczystości upamiętniające bitwę pod Anielinem - Laskami. Uroczystości upamiętniające marsz szlakiem walk Legionów Polskich na trasie Radom-Laski odbyły się już po raz dwudziesty.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

sierpień, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty