[Wideo, foto] Odcinek specjalny jak pole bitwy. Zakończyła się 4. Motocyklowa Pogoń za Wiosną
Fot.Mariusz Grotkowski

Na trasie każdy musiał radzić sobie sam. Odcinek specjalny okazał się natomiast trudniejszy niż przewidywano. Nie zabrakło jednak hartu ducha i zdrowej rywalizacji podczas 4. Motocyklowej Pogoni za Wiosną w Garbatce-Letnisko. Patronem medialnym wydarzenia była redakcja gazety Pionki24

W sobotę późnym popołudniem zakończyła się tegoroczna edycja "Pogoni za wiosną". Sympatycy motocykli oraz quadów, spotkali się na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Konferencyjnego „Gnysiówka” w Garbatce-Letnisko, by wspólnie szukać kryjówki wiosny.  Organizatorem pogoni była Sekcja motocyklowa LKS Plon, Gmina Garbatka-Letnisko a całą imprezę wsparli Wójt Gminy Policzna Tomasz Adamiec oraz Wójt Gminy Garbatka Letnisko Robert Kowalczyk.

Sobotni dzień w Garbatce-Letnisko należał bezapelacyjnie do fanów crossowych motocykli oraz quadów. Od wczesnych godzin porannych na terenie „Gnysiówki” trwała rejestracja zawodników, ostatnie sprawdzanie sprzętu. Przed rozpoczęciem rywalizacji odbyła się krótka odprawa, podczas której zawodnicy zapoznali się zasadami pogoni. Start zawodników zaplanowano na godzinę 10.00.

 

Odprawa przed startem. Wójt Robert Kowalczyk (od lewej) życzył wszystkim szczęśliwego powrotu z trasy i zaliczenia wszystkich punktów kontrolnych oznaczonych kolorem niebieskim

- Tegoroczna trasa rajdu liczy ok. 45 kilometrów. Trochę inaczej niż w roku poprzednim, jest w miarę łatwa ale wymagająca. Znaki rozpoznawcze są w kolorze niebieskim. – informowali organizatorzy podczas odprawy.

DLA WYTRWAŁYCH ODCINEK SPECJALNY
Z roku na rok zwiększa się liczba chętnych, którzy chcą się sprawdzić na odcinku specjalnym. W tym roku do sprawdziany własnych sił i możliwości stanęło ponad 40 kierowców motocykli i qładów. Tak jak w latach poprzednich łatwo nie było, choć niepozorna rzeczka na pierwszy rzut oka była łagodnym strumyczkiem, to już po pierwszych przejazdach, uczestnicy musieli uznać wyższość natury.

Na odcinku specjalnym obowiązywała zasada fair-play. Mała rzeczka sprawiła, że wielu uczestników nie było w stanie o własnych siłach i koniachmechanicznych opuścić jej koryta

WYNIKI
Pierwsze miejsce w tegorocznej "Pogoni za Wiosną" zdobył Marcin Owczarek, drugi był Staniok Grzegorz, natomiast trzecie miejsce zajął Łukasz Dolega. Najmłodszym uczestnikiem tegorocznej pogoni okazał się Śliwiński Mateusz, najstarszym zaś Tomasz Jeromin. W kategorii kobiet „Amazonka” nagrodę otrzymała Majchrzak Aleksandra. Bezkonkurencyjnym zawodnikiem na odcinku specjalnym okazał się Emil Niezgoda (motocykl), w kategorii quadów najszybciej pokonał trasę specjalną Kalinowski Marek. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

 

 
 
24-04-2016 admin

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

sierpień, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty