Przetarg na dokumentację projektową ulicy Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko i  Bąkowcu jeszcze w tym roku!

Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko oraz miejscowości Bąkowiec. Pierwszy etap realizacji tej inwestycji jest możliwy dzięki dobrej współpracy z MZDW i Gminy Garbatka-Letnisko.

 

W drugiej połowie lipca br. w sołectwie Bąkowiec odbyło się spotkanie Członków Komitetu Społecznego Chodnik dla Bąkowca, przy udziale przedstawicieli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich,  władz Gminy Garbatka-Letnisko w sprawie drogi wojewódzkiej nr 691 w ciągu ulicy Kochanowskiego oraz chodnika i ścieżki rowerowej w miejscowości Bąkowiec. Spotkanie miało charakter roboczy, dzięki któremu udało się wypracować rzeczowy plan działania.

 

- Dzięki dobrej współpracy z MZDW,  Rejonem Drogowym w Radomiu i Zarządem Województwa Mazowieckiego, miło nam poinformować, że niebawem, bo już w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi nr 691 w ciągu ulicy Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko i miejscowości Bąkowiec tak długo wyczekiwanej przez nas wszystkich. Jest to deklaracja dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich – przekazała wójt Teresa Fryszkiewicz

 

Pierwszy krok - dokumentacja

 

By mogło dojść do realizacji tej inwestycji potrzebna jest dokumentacja. To dość czasochłonna procedura, która może potrwać nawet kilka lat.

 

- Kluczowym zagadnieniem, które interesowało mieszkańców Bąkowca jest budowa chodnika i ścieżki rowerowej w celu poprawy bezpieczeństwa i komunikacji. By jednak mogło dojść do realizacji tej inwestycji w pierwszej kolejności należy opracować dokumentacje projektową a ten proces trwa około 2-3 lata. W przypadku budowy ścieżki rowerowej, jest potrzeba  pozyskania terenów sąsiadujących - poinformował Dyrektor MZDW Pan Tomasz Lewandowski.

 

- Starania o przebudowę drogi 691 na odcinku ulicy Kochanowskiego i miejscowości Bąkowiec Wójt i Rada Gminy prowadziła od kilku lat, co konsekwencją jest wprowadzenie zadania do realizacji. Pragnę podkreślić, że w kontekście całego Mazowsza jest to wspólny sukces – dodaje wójt Teresa Fryszkiewicz

03-08-2021 admin

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

sierpień, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty