Charytatywny Motopiknik w Garbatce - Letnisku już za nami
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass

Pasjonaci motoryzacji i nie tylko, mogli podziwiać ekstremalną jazdę na pierwszym Charytatywnym Pikniku Motoryzacyjny, pod patronatem wójt Teresy Fryszkiewicz, który odbył się na targowisku w Garbatce-Letnisko. Podczas dwudniowej imprezy typu Moto Show prowadzona była zbiórka na rzecz mieszkańca gminy Dawida Orłowskiego, który jest chory na głębokie porażenie mózgowe. Łącznie udało się zebrać 11 240 zł.

 

Charytatywny piknik motoryzacyjny w Garbatce-Letnisko potrwał dwa dni. Rozpoczął się 10 lipca na targowisku w Garbatce Letnisko o godzinie 11 i trwał do późnych godzin wieczornych, a w niedzielę od godziny 10.00 można było po raz kolejny przeżyć ekstremalne, motoryzacyjne emocje, a przy tym przede wszystkim wspomóc potrzebującego Dawida, z myślą, o którym zostało stworzone to wyjątkowe wydarzenie. Łącznie udało się zebrać 11 240 zł.

 

 

 

 

Piknik Motoryzacyjny odbył się pod patronatem wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresy Fryszkiewicz. – Była to chyba najgłośniejsza impreza, która odbyła się w gminie. Mam nadzieję, że mieszkańcy wybaczą, bo cel był szczytny. Zbieraliśmy na rehabilitację naszego mieszkańca Dawida Orłowskiego. Wszyscy Ci, którzy kochają adrenalinę mogli udać się na ekstremalne przejażdżki, które z całą pewnością będą niezapomnianymi przeżyciami. A wiem co mówię, bo sama zdecydowałam się na tą ekstremalną przejażdżkę – mówiła wójt Teresa Fryszkiewicz.

 

 

Podczas dwóch dni można było zobaczyć wiele motoryzacyjnych atrakcji, jak również przeżyć mocniejsze bicie serca na prawym fotelu driftowozu podczas Taxi Drift. Organizatorami tego wydarzenia są między innymi No1 eventy, Family Drift Jedlińsk oraz gmina Garbatka-Letnisko. Tematem przewodnim tego typu imprez jest zawsze drift, czyli pokazowa jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu. Ta technika jazdy specjalnie przebudowanymi samochodami prezentowana była przez profesjonalnych kierowców driftingowych z całej Polski. Warto jednak zaznaczyć, że wydarzenie, które odbywało się w Garbatce-Letnisko miało charakter pikniku rodzinnego, więc na placu znajdowały się także stoiska gastronomiczne i handlowe oraz wesołe miasteczko.

 

Wśród atrakcji znalazły się także zlot klasyków, zlot grup motoryzacyjnych z całego Mazowsza, amcary, strefa tuningowa, konkurs na najgłośniejszych wydech, konkurs dla publiczności na trzymanie felg oraz dmuchańce i różnego rodzaju food trucki. Podczas każdej edycji imprezy tego rodzaju przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Zbiórka ma formę rozprowadzania cegiełek, a każdy darczyńca, który wesprze akcję ma możliwość przejechania się podczas imprezy w fotelu pasażera z samochodu driftingowego (tzw. taxi drift). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-07-2021 admin

Kamera online - skwer

Kalendarium

wrzesień, 2021
PnWtŚrCzPtSbNd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty