Plac przykościelny w nowej odsłonie!

Fundusze soleckie to wyodrębnione z budżetu gminy środki, zagwarantowane na realizację przedsięwzięć, służących poprawie życia mieszkańców. Główną istotą tych środków jest fakt, że to właśnie społeczność lokalna najlepiej znająca własne potrzeby, podejmuje decyzję na co fundusze maja być przeznaczone, w konkretnym roku. W Gminie Garbatka-Letnisko sołectwa już od kilku ładnych lat decyzją jak chcą rozwijać swoje małe społeczności i jakie inwestycje za ich pośrednictwem należy zrealizować. Jednym z takich właśnie przedsięwzięć z udziałem środków sołeckich,  zrealizowanych na terenie Gminy, jest właśnie zakończane zadanie pn. „Utwardzenie terenu na potrzeby społeczności lokalnej w miejscowości Bogucin”.

Jego realizacja odmieniała na lepsze plac przykościelny Parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Bogucinie. O wykonanie inwestycji zabiegali mieszkańcy sołectwa i wierni Parafii, którzy do tej pory parkowali samochody na nierównym gruncie i uszkodzonych bloczkach drogowych, ryzykując awarią pojazdu. To oni także podjęli decyzję o skierowaniu przeznaczonych dla sołectwa środków, właśnie w tym kierunku. Dziś dzięki wspomnianym funduszom oraz dobrze układającej się współpracy mieszkańców z Urzędem Gminy, przed Kościołem rozebrano dawne, uszkodzone konstrukcje, utwardzono podłoże oraz wylano równą nawierzchnię bitumiczną. Wszystko to zagwarantowało prawidłowe i bezpieczne parkowanie pojazdów. Całość inwestycji zakończy jeszcze ułożenie ażurów.

 

Realizacja wspomnianego przedsięwzięcia jest również bardzo istotna, ze względu na zbliżające się święto  Parafii. 14 sierpnia br. bowiem Parafia p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Bogucinie obchodzić będzie 25-lecie swojego istnienia. Jesteśmy pewni, że utwardzenie terenu nadało nie tyko nowy wyraz otoczeniu Kościoła, lecz wspomoże także organizację sierpniowego Jubileuszu.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

sierpień, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty