Siatkarze Czarnych Radom w ZSS w Garbatce-Letnisku – efektywne zakończenie współpracy!

We wtorek 26 kwietnia 2016  do Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko  przyjechali trener Robert Prygiel oraz pięciu zawodników: Daniel Pliński, Patryk Szczurek, Michał Ostrowski, Igor Grobelny oraz Artur Maroszek. Uczniowie mieli możliwość trenowania siatkówki z reprezentantami Polski, (Prygiel, Maroszek i Pliński).

Siatkarze „Czarnych Radom” rozegrali pokazowy mecz z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko. Rozgrzewkę, poprzedzającą mecz, poprowadzili: trener Robert Prygiel oraz  obecni na spotkaniu zawodnicy. Spotkanie miało na celu promowanie siatkówki wśród społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Spora dawka pozytywnych emocji i wrażeń na długo pozostanie w pamięci chłopców uczestniczących w tym pokazowym meczu.

 

Rozegrano dwa sety. W pierwszym siatkarze Czarnych Radom zagrali w mieszanych składach z chłopcami szóstych klas, natomiast drugi set z uczniami gimnazjum. Na koniec były wspólne zdjęcia oraz autografy zawodników na klubowych plakatach.

 

Dodajmy, iż wtorkowa wizyta przedstawicieli Drużynę Cerradu CZARNI Radom to efekt podpisania przez Gminę Garbatka-Letnisko porozumienia oraz przystąpienia do tzw. „Partnerstwa Regionalnego Czarni”. Jest to projekt wcielony w życie w październiku ubiegłego  roku przez Stowarzyszenie CZARNI Radom, wspierający rozwój siatkówki w gminach naszego regionu. Realizacja ww. przedsięwzięcia obejmowała m.in. przyjemność kibicowania na meczach, promocję za pośrednictwem spotkań, banerów oraz audycji radiowych. Wdrażanie przedmiotowego projektu umożliwi również szkolenie i wspieranie młodzieży, m.in. wspominaną wtorkową wizytę.

 

Jesteśmy pewni, ze wszystkie wymienione powyżej działania, realizowane w ramach Partnerstwa Regionalnego, mocno przyczyniły się do rozpropagowania sport i kulturę fizyczną  na terenie Gminy Garbatka-Letnisko. Natomiast siatkarzom Cerradu CZARNI Radom dziękujemy za owocną współpracę i życzymy kolejnych zwycięstw.

 

Monika Rodakowska

Kamera online - skwer

Kalendarium

grudzień, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty