Spotkanie informacyjne z mieszkańcami Garbatki Długiej w sprawie budowy kanalizacji

Dnia 12 kwietnia 2022 roku o godzinie 1700 w budynku Świetlicy Gminnej przy ul. J. Kochanowskiego  odbyło się spotkanie Wójta z mieszkańcami Garbatki Długiej. Celem spotkania było zaznajomienie przybyłych gości ze szczegółowymi planami budowy sieci kanalizacji sanitarnej oraz warunkami realizacji indywidualnych przyłączy do budynków mieszkalnych. Realizowany projekt jest dofinansowany w ramach PROW za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz rządowych środków Polski Ład.

Poznajemy ptasich sąsiadów – relacja na żywo z gniazda bociana białego w Molendach.

Gdy małe dzieci pytają „skąd się wzięły”, rodzice chętnie odpowiadają -  „bocian was przyniósł". A skąd wzięły się bociany? Na to i inne pytania będziemy mogli otrzymać odpowiedź dzięki wyjątkowemu projektowi, który właśnie rusza w gminie Garbatka-Letnisko. Dzięki doświadczonym ornitologom z Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego z pomocą Enea Wytwarzanie sp. z o.o.  w bieżącym sezonie będzie możliwość śledzenia na żywo losów rodziny bocianów w Molendach (gmina Garbatka-Letnisko).

78 rocznica Bitwy pod Molendami

Lokalne władze, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Garbatki-Letniska uczcili w niedzielne 3 kwietnia pamięć poległych w Bitwie pod Molendami. Atmosfera była podniosła i nie zabrakło nawiązania do aktualnej sytuacji w Ukrainie.

Ważna informacja. Wystąpią przerwy w dostawie wody

Od piątku na terenie Gminy Garbatka-Letnisko występuje w dalszym ciągu masowa awaria sieci elektroenergetycznej, wywołanej przejściem obfitych opadów mokrego śniegu. Problemy związane z zasilaniem powodują również czasowe ograniczenia w dostawie wody. - W związku z nadzwyczajną sytuacją braku zasilania energetycznego dzisiaj w godz. od 12:00 do 14:00 nastąpi planowana przerwa w dostawie wody.

"Czyste Powietrze" - zaproszenie na spotkanie informacyjne

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy na spotkanie dotyczące dofinansowania w ramach Programu "Czyste Powietrze" w dniu 28 marca (poniedziałek) 2022 r. o godzinie 16.00 w byłej gminnej świetlicy przy ulicy Jana Kochanowskiego 135.

 

Prosimy o zachowanie zasady DDM.       

                                                          

Dzień Sołtysa w Gminie Garbatka-Letnisko

11 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Sołtysa. W tym dniu Teresa Fryszkiewicz – Wójt, Włodzimierz Mazur – Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko, Marzena Pomarańska-Sekretarz Gminy oraz Aleksandra Mieczyńska-Skarbnik Gminy spotkali się z Gospodarzami Sołectw, którzy na co dzień zajmują się sprawami lokalnych społeczności. Oprócz życzeń od władz gminy odczytano również list do sołtysów od wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy

Posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy tj.:

1. Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
2. Komisji Gospodarki Gminy i Finansów

odbędzie się w dniu 14 marca 2022 r. (poniedziałek) o godz. 13:00 w budynku byłej Gminnej Świetlicy w Garbatce-Letnisko przy ul. Jana Kochanowskiego 135.

 

 

Artykuły biurowe dla uchodźców z Ukrainy

Cała Polska od 13 dni żyje tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie. Okazując swoją solidarność z jej obywatelami organizuje wszelką możliwą pomoc zarówno na szczeblu krajowym jak i samorządowym. Pospolite ruszenie trwa, a osób chętnych do niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy przybywa.   

„NIECH ŻYJĄ TEKSTY! CZYTANIE KAPUŚCIŃSKIEGO” W CZARNOLESIE.

Grupa Teatralna „Elektra” z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego z Garbatki-Letniska w dawnym domu swojego patrona –  Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie –  zamierza przeczytać:  wiersze i wybrane „Lapidaria”, Ryszarda Kapuścińskiego, fragmenty powieści Beaty Pawlak „Aniołek” i  książki reporterskiej Wojciecha Tochmana „Córeńka”.

Imprezie towarzyszyć będzie koncert altówkowy  Malwiny Skoczylas.

 

MUZEUM JANA KOCHANOWSKIEGO W CZARNOLESIE:  9 MARCA 2022,  GODZ. 12. WSTĘP WOLNY.

 

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

maj, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty