[Fotorelacja] V Mikołajkowy Turniej Oyama Karate o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko

W sobotę 3 grudnia 2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko rozegrany został V Mikołajkowy Turniej Oyama Karate o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko. Zawody zgromadziły 227 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w konkurencji Kata w dziewięciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

Dodatkowo rozegrana została kategoria otwarta w której zawodniczki i zawodnicy prezentowali mistrzowskie kata Seienchin. Mistrzostwa zorganizował Zespół Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko oraz Nadwiślański Klub Sportów Walki Wulkan pod honorowym patronatem wójta Gminy Garbatka- Letnisko Pana Roberta Kowalczyka.

Uczniowie PSP w Bogucinie laureatami konkursu „Moje spotkania z Puszczą”

W XXVI edycji konkursu z cyklu „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Drzewa tętniące życiem” sukcesy osiągnęli uczniowie PSP w Bogucinie: Mateusz Świątek z kl. II - I miejsce w kategorii „Plastyka I grupa wiekowa” (opiekun pani Mariola Gębska) i Zuzanna Świątek z kl. IV - wyróżnienie w kategorii „Literatura II grupa wiekowa” (opiekun pani Beata Maciąg).

Aktywni 50 plus w Warszawie

W wyjątkowo pogodny jak na tą porę roku listopadowy dzień „Aktywni 50 plus” z Garbatki – Letnisko zorganizowali wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Królewski , siedziba królów oraz władz Rzeczypospolitej (od XVII w), miejsce uchwalenia Konstytucji 3Maja (1791r.) – pierwszej w Europie drugiej w świecie.

Andrzejkowy wieczór „Aktywnych 50 plus”

Koniec listopada dzień imienin Andrzeja jest okazją do spotkań towarzyskich, zabaw tanecznych tzw. „Andrzejek”. Wesoło przy taktach muzyki lat siedemdziesiątych minionego stulecia bawili się „Aktywni 50 plus” Jak na wieczór „andrzejkowy” przystało były życzenia dla solenizantów obecnych na spotkaniu i oczywiście przepowiednie i wróżby.

Odbiór Paczek Żywnościowych 6 – 8 grudnia 2016

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko informuje, iż wydawanie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, odbędzie się w dniach 6 - 8.12.2016 r. od godz. 9.00 do 15.00 w magazynie przy ul. J. Kochanowskiego 133, Garbatka-Letnisko Centrum Handlowo-Usługowe i Lokalna Strefa Biznesu "Bernacik"

Dzieci z Bogucina pomagają spełniać marzenia

Dużym sukcesem zakończyła się zorganizowana w PSP w Bogucinie, przez panią Alicję Morawską, akcja zbierania zabawek i materiałów plastycznych dla dzieci ze szpitali onkologicznych. Do przedszkolaków dołączyła cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

[Zdjęcia] „Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia” w Zespole Szkół Samorządowych.

Mały, duży, kolorowy, bury, milutki czy mięciutki pluszowy miś to ukochana maskotka dzieci i wspomnienie z dzieciństwa dorosłych. Jednak nie każdy wie, że ta zabawka towarzyszy europejskim dzieciom już od ponad 100 lat. Dla najmłodszych miś jest nie tylko przytulanką. To kumpel do zabawy, towarzysz podróży, sposób na nocne koszmary, a także powiernik najskrytszych sekretów. Ta najmilsza zabawka 25 listopada obchodziła swoje święto - Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. To dzień, w którym dzieci całego świata przytulają je najmocniej jak potrafią, a dorośli z rozrzewnieniem wspominają swoje dzieciństwo.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

maj, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty