WANDALIZM W GARBATCE-LETNISKO!

SZANOWNI MIESZKAŃCY!

Przykro nam poinformować, że na terenie placu budowy jednej z naszych inwestycji doszło do bardzo przykrego, a zarazem niepokojącego incydentu! Mowa tu o terenie Skweru im. mjr Władysława Szymanowskiego, który obecnie jest w stanie remontu. Wczoraj (23.10.2017 r) w godzinach nocnych, grupa ludzi znacząco uszkodziła nowo zamontowaną fontannę. Młotkiem zostały zbite lampy ledowe wewnątrz obiektu, uszkodzono także samą jego konstrukcję! Łączna wartość szkód jest znaczna! Tym samym incydent zakwalifikowano jako przestępstwo, Inwestor poinformował o powyższym Policję! Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o wszelkie informacje odnośnie potencjalnych osób, które mogły brać udział w zdarzeniu. Informacje należy kierować do Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko lub bezpośrednio na Posterunek Policji w Gniewoszowie.

ODBIÓR PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko informuje, iż wydawanie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, odbędzie się w dniach 25 październik 2017 (środa) 26 październik 2017 (czwartek) od godz. 8.30 do 15.00 w magazynie przy ul. J. Kochanowskiego 133, Garbatka-Letnisko Centrum Handlowo-Usługowe i Lokalna Strefa Biznesu "Bernacik"

Prosimy zaopatrzenie się w odpowiednie materiały do pakowania odbieranych produktów.

 

 

 

VI MISTRZOSTWA SZACHOWE O PUCHAR WÓJTA GMINY GARBATKA-LETNISKO.

W dniach 20 -21. 10.2017 roku w Świetlicy Gminnej w Garbatce-Letnisku, odbyły się już VI Szachowe Mistrzostwa o Puchar Wójta Gminy Garbatka-Letnisko. Celem turnieju jest propagowanie tej niezwykłej dyscypliny wśród gier planszowych, jaką niewątpliwie są szachy! Jako ciekawostkę warto by wspomnieć, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu.

„DZIEŃ SENIORA” JUŻ ZA NAMI!

Kiedy nadchodzi jesienny czas najwyższa pora, uroczyście podkreślić: „ Dzień Seniora”! W dniu 19.10. 2017 roku w Gminnej Świetlicy w Garbatce-Letnisko,  „Stowarzyszenie Aktywnych 50+” przy wsparciu Wójta Roberta Kowalczyka zorganizowało „Dzień Seniora”!

Informacja o posiedzeniu Komisji Stałych Rady Gminy Garbatka-Letnisko

 

Informujemy, iż posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy odbędą się:

1. Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska w dniu 23 października 2017 r. o godz. 14.00

w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1

 2. Komisji Gospodarki Gminy i Finansów w dniu 24 października 2017 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1

 

ZAPROSZENIE NA SESJĘ RADY GMINY GARBATKA-LETNISKO

 

Uprzejmie informuję, że dnia 26 października 2017 r. (czwartek) o godz. 13.00 w lokalu po Gminnym Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisko odbędzie się XXVIII Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko VII kadencji, na którą serdecznie zapraszam.

 

Garbaccy Ułani w Kronice Kozienickiej!

Po wielokrotnych wizytach na planie filmowym m.in. poprzez udział w zdjęciach do Filmu "Bitwa Warszawska" czy udziale w programie "Sensacje XX wieku- Szabla polska", dla naszych Ułanów przyszedł czas na sławę bliżej swojego podwórka. Poniżej przedstawiamy nagranie z wizyty Prezesa Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 22 Pułku Ułanów Podkarpackich - Pana Pawła Kibila w Kronice Kozienickiej.

MISTRZOSTWA SZACHOWE GARBATKA-LETNISKO!

Miłośnikom  szachów przypominamy, iż w dniach:

  •   20.10.2017 r. o godz. 17.00
  •   21.10 .2017r . o godz. 10.00

w budynku gminnym Garbatka-Letnisko przy ul. Kochanowskiego 135, odbędą się VI  Mistrzostwa Szachowe Gminy Garbatka-Letnisko o Puchar Wójta.

Serdecznie  zapraszamy!

(Zdjęcia) Legioniści Piłsudskiego starli się z Rosjanami w Brzustowie. Gmina Garbatka-Letnisko oddała cześć poległym

Tradycyjnie, w drugą niedzielę października w Żytkowicach i Brzustowie odbyły się uroczystości rocznicowe związane z bitwą pod Laskami-Anielinem. Niemal 103 lata temu na tych terenach miały miejsce krwawe starcia z udziałem żołnierzy Legionów Polskich dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego i Edwarda Rydza-Śmigłego. Z okazji rocznicy, 8 października mieliśmy okazję po raz kolejny zobaczyć widowiskową rekonstrukcję historyczną.

MUZYCZNA GNYSIÓWKA!

„ Bóg, Honor, Ojczyzna” tak w jednym zdaniu można podsumować Koncert Piosenki Patriotycznej i Wojskowej, który odbył się w dniu 22- go września 2017 r. w Siedlisku „GNYSIÓWKA” w Garbatce-Zbyczyn.

Kolejne modernizacje infrastruktury kanalizacyjnej na terenie naszej Gminy!

Gmina Garbatka-Letnisko informuje, że rozpoczęto  drugi etap robót związanych z modernizacją przepompowni ścieków. Modernizowane są przepompownie w Garbatce Długiej i Garbatce-Letnisko przy ul. Spacerowej. Prace te polegają na wymianie "starego" wyposażenia przepompowni , który uległ zużyciu przez wieloletnią eksploatację na nowe. Dzięki modernizacji uzyskamy na przepompowniach poprawę warunków eksploatacji, zwiększenie wydajności pomp oraz zwiększenia bezpieczeństwa i kontroli obsługi.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

maj, 2023
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty