„Akademia Młodego Pokolenia ”

Za nami kolejne zadanie zrealizowane w ramach projektu - działanie na rzecz poprawy estetyki i ochrony środowiska. Zgodnie z kalendarzem zadań na terenie wszystkich czterech gmin- partnerów projektu, dzieci uczestniczące w nim wraz z wolontariuszami, nauczycielami, rodzicami i przedstawicielami lokalnych Samorządów Gmin w trosce o dbałość ternu w centralnych miejscach swoich miejscowści uczestniczyła w nasadzeniach krzewów , drzew i roślin ozdobnych.

III edycja „Szlachetnej Paczki” w Zespole Szkół Samorządowych

Zapraszam rodziców, nauczycieli, uczniów i wszystkich chętnych do przygotowania SZLACHETNEJ PACZKI dla wybranej rodziny.
Dzięki Wam, kolejna rodzina otrzyma mądrą pomoc. Paczka to nie tylko wsparcie materialne – to także motywacja do walki z codziennymi trudnościami i informacja: „Jesteście dla nas ważni”, „Chcemy, żebyście wygrali swoje życie!” to najważniejszy przekaz przygotowanej dla rodziny pomocy.

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w Zespole Szkół Samorządowych

W sobotę 5 listopada roku na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto wszystkich bajkowych bohaterów i dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uwrażliwiają na los innych, uczą tolerancji, działają na wyobraźnię, dostarczają wzorców oraz uczą pokonywania trudności.

Informacja- Posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy

Posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy odbędą się:

1. Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
w dniu 21 listopada 2016 r. o godz. 14.00
w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1

2.Komisji Gospodarki Gminy i Finansów
w dniu 23 listopada 2016 r. o godz. 11.00
w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2016

W Gminie Garbatka-Letnisko rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Osoby zainteresowane uzyskaniem skierowania do otrzymywania pomocy żywnościowej proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko (poniedziałek godz. 7.30-17.00, wtorek-czwartek godz. 7.30-15.30, piątek godz. 7.30-14.00)

Od 1 listopada 2016 r. wyższe kwoty zasiłków rodzinnych oraz niektórych dodatków do zasiłku rodzinnego

Świadczenia rodzinne są udzielane na roczne okresy zasiłkowe. Przy ustalaniu uprawnień do świadczeń rodzinnych, uzależnionych od kryterium dochodowego, brane są pod uwagę dochody osiągnięte w roku poprzedzającym okres zasiłkowy.  

W przypadkach określonych w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych dochód ten pomniejsza się o dochód utracony lub powiększa o dochód uzyskany. Obecnie obowiązujący próg dochody wynosi 674 zł netto na członka rodziny a w przypadku rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym 764. Od 1 listopada rozpoczął się nowy okres zasiłkowy i z tym dniem zostają podwyższone kwoty zasiłków rodzinnych oraz niektórych dodatków do zasiłku rodzinnego.

Warsztaty Edukacyjno – Muzyczne w PSP w Bogucinie

Muzyka jest zwierciadłem duszy - mawiał Krystian Zimerman. Te słowa wybitnego pianisty i kompozytora można odnieść nie tylko do muzyki klasycznej, ale i ludowej. To ona bowiem towarzyszyła przez wieki mieszkańcom wsi, zarówno w chwilach ciężkiej pracy, jak i zabawy czy odpoczynku. Jej bogactwo było i jest nieodzownym elementem naszego dziedzictwa narodowego. Kultura ludowa pomogła zachować polskość w najtrudniejszych dla nas momentach historycznych, pokazywać nam piękno ludowej tradycji, dostarczać radości i wzruszeń. Dlatego warto ją poznawać i kultywować.

Przebudowa drogi gminnej w Garbatce-Zbyczyn

Z przyjemnością informujemy o kolejnych już, przyznanych Gminie Garbatka-Letnisko dodatkowych funduszach. Po budowie infrastruktury sportowej na obszarze Gminy oraz rozbudowie systemu sieci kanalizacji sanitarnej, przyszła pora na modernizację kolejnych lokalnych dróg. Gmina uzyskała dotację na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej w Garbatce-Zbyczyn” ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

maj, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty