MISTRZOSTWA SZACHOWE W GARBATCE-LETNISKU

W dniu 21 -22 października 2016 r. odbyły się piąte już,  indywidualne Szachowe Mistrzostwa o Puchar Wójta Gminy Garbatka-Letnisko. Celem turnieju było propagowanie tej niezwykłej dyscypliny wśród lokalnej społeczności oraz wyłonienie indywidualnego szachowego mistrza w Gminie Garbatka-Letnisko.

Jubileusz 100-lecia urodzin Pana Stefana Gnysia

W dniu 23 października 2016 roku piękny jubileusz 100-lecia urodzin obchodził mieszkaniec Gminy Garbatka-Letnisko Pan Stefan Gnyś. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą sprawowaną w intencji Czcigodnego Jubilata przez ks. Łukasza Boćka w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce-Letnisko.

Dzien Edukacji Narodowej w ZSS w Garbatce-Letnisko

13 października 2016 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 10.00 odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli uczniowie klas I – IV. Dzieci dla swoich nauczycieli recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wręczały kwiaty i laurki z podziękowaniami za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Ważnym momentem akademii była uroczystość pasowania.

(Wideo-dron, zdjęcia) Brzustów w ogniu. Legioniści starli się z Rosjanami

Tradycyjnie, w drugą niedzielę października w Żytkowicach i Brzustowie odbyły się uroczystości rocznicowe związane z bitwą pod Laskami-Anielinem. Niemal 102 lata temu na tych terenach miały miejsce krwawe starcia z udziałem żołnierzy Legionów Polskich dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego i Edwarda Rydza-Śmigłego. Z okazji rocznicy, 9 października mieliśmy okazję po raz kolejny zobaczyć widowiskową rekonstrukcję historyczną.

Warsztaty Edukacyjne Fundacji „Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza” w PSP w Bogucinie

„Szalony Wózkowicz” - tak nazywają pana Marka Sołtysa, który jest prezesem Fundacji „Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza”, działającej na rzecz osób niepełnosprawnych. Ma ona za zadanie wspierać te osoby, przeciwdziałać ich społecznemu wykluczeniu i dyskryminacji, wyrównywać ich szanse oraz przekonywać, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą, aby móc cieszyć się życiem.

Kto odwiedza Puszczę Kozienicką? Ustalą to austriaccy uczeni

Rozpoczyna się jesienny cykl badania prowadzonego przez austriacki Universität für Bodenkultur w którym uczestniczy również Nadleśnictwo Kozienice. W dniach 25 września (niedziela) i 29 września (czwartek) na ścieżkach dydaktycznych Królewskie Źródła i Śródborze będzie można spotkać ankieterów i podzielić się swoimi wrażeniami z leśnej wycieczki oraz oczekiwaniami związanymi z wyprawą do lasu.

OGŁOSZENIE

Ogłoszenie

o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wykonanie w 2016 r. przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn.: „Wydawanie czasopisma społeczno-kulturalnego Gminy Garbatka-Letnisko” ogłoszonego Zarządzeniem Nr 65/2016 Wójta Gminy Garbatka-Letnisko z dnia 1 września 2016 r.

 

1. Ogłoszenie

2. Zarządzenie

Tytuł „Lidera w zakresie profilaktyki grypy” dla Gminy Garbatka-Letnisko

Każdego roku Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy nagradza samorządy realizujące programy zdrowotne w dziedzinie profilaktyki grypy. W tym roku zauważono zasługi na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia w naszej Gminie, za który otrzymaliśmy zaszczytny tytuł „Lidera w zakresie profilaktyki grypy”. Wręczenie nagród odbyło się podczas VIII Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum 2016, w dniu 14 września 2016 r. w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

maj, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty