[ZDJĘCIA] Siatkarze Cerrad Czarni Radom oraz Kampania społeczna „Smart Stop” w naszej szkole

We wtorek 11 kwietnia 2017  roku do Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko  przyjechali reprezentanci klubu Cerrad Czarni Radom, trener Robert Prygiel oraz pięciu zawodników: Łukasz Wiese, Jakub Urbanowicz, Dustin Watten, David Smith oraz Emanuel Kohut. W ramach akcji „Smart Stop” gościliśmy również dwie policjantki z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Kampania społeczna „Smart Stop” prowadzona przez Mazowiecki Wydział Ruchu Drogowego ma na celu zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego, jak niebezpieczne i zarazem tragiczne w skutkach może być nierozważne korzystanie z telefonów. Jak podkreślali organizatorzy prowadzonej kampanii, wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale także na pasach. W działania mazowieckich policjantów włączyli się siatkarze Cerradu Czarnych Radom. Policjanci i siatkarze wspólnie promują zasadę: „nie odcinaj się od rzeczywistości”. Adresatami kampanii „Smart Stop” są przede wszystkim niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym dzieci i młodzież, ale także ich rodzice i dziadkowie.

Nie będzie wieży telekomunikacyjnej w centrum Garbatki. Inwestor się wycofał

Minister Infrastruktury i Budownictwa uchylił decyzję Wojewody Mazowieckiego w sprawie lokalizacji inwestycji w centrum Garbatki-Letniska. PKP PLK S.A. chciała tam wybudować wysoki do 47 metrów maszt radiokomunikacyjny, ale ostatecznie inwestor wycofał się z tego pomysłu. Po prawie dwóch latach zmagań prawnych, władzom gminy udało się uzyskać ten ważny efekt - centrum naszej malowniczej miejscowości nie zostanie oszpecone.

PROW 2014-2020 Premie dla młodych rolników

Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu zaprasza na 1-dniowe szkolenie w dniu 25 kwietnia 2017 roku (wtorek) z zakresu pozyskiwania środków na rozpoczęcie działalności rolniczej oraz prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów jako jednego z wymogów do spełnienia przez beneficjentów PROW 2014-2020.

Tematem głównym będą zagadnienia dotyczące uzyskania premii w Poddziałaniu 6.1 Premie dla młodych rolników. Ważnym elementem zajęć dydaktycznych będzie zaprezentowanie wraz z omówieniem i następnie udostępnienie uczestnikom szkolenia specjalnie opracowanej aplikacji komputerowej do prowadzenia ewidencji zdarzeń gospodarczych.

KONKURS-ZAPROJEKTUJ NADRUK NA KOSZULKĘ

Masz trochę czasu ? Jesteś kreatywny? Chciałbyś pomóc w promocji Gminy Garbatki-Letnisko? W taki razie ten konkurs jest dla Ciebie! Wójt Gminy Garbatka-Letnisko ogłasza konkurs na opracowanie ,,Projektu graficznego zadruku koszulki promocyjnej Gminy Garbatki-Letnisko”. W jaki sposób? To zostawiamy Tobie. Najlepszy projekt, najbardziej oryginalny i pozytywnie związany z naszą Gminą zostanie nagrodzony.

Sukces grupy kabaretowej „Cwaniaczki” z PSP w Garbatce-Letnisko

W dniu 25.03.2017 roku odbył się w „Ogrodzie Jordanowskim” w Kozienicach XIV Przegląd Kabaretów Szkolnych „W dechę”. Wzięło w nim udział 46 uczestników reprezentujących cztery placówki z powiatu kozienickiego oraz jedną z Rudy Wielkiej. Występ grup oceniało jury w składzie: Leokadia Cieślik, doradca metodyczny Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Małgorzata Stanisławska-Kłosiewicz, animator Studia Edukacji Artystycznej w Radomiu „Pinezka”, Katarzyna Gierasińska, instruktor teatralny.

Jubileusz 90- lecia urodzin

Pan Eugeniusz Moryc mieszkaniec gminy Garbatka-Letnisko obchodził 90- lecie swoich urodzin. Z tej wyjątkowej okazji na ręce Pana Eugeniusza władze Gminy Pani Sekretarz Teresa Fryszkiewicz i Pan Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur złożyli kwiaty oraz serdeczne życzenia. Pan Eugeniusz Moryc urodził się 25.02 1927 roku w miejscowości Równe na Wołyniu.

[FOTO] IV WARSZTATY MUZYKI LITURGICZNEJ

W dniach 24-26.03. 2017 roku już po raz czwarty rozbrzmiewały dźwięki i słowa Muzyki Liturgicznej. W tym roku Warsztaty jak w latach ubiegłych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na tegorocznych Warsztatach można było pogłębiać swoje zdolności muzyczne jak również, doskonalić swój głos. Mogło to się odbyć dzięki utalentowanym muzycznie uczestnikom.

Warsztaty Aktywnych 50 plus

Aktywni 50 plus zorganizowali warsztaty rekodzielnicze na których uczyli się techniki plastycznej decoupage /czyt. dekupaż/ . Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej .

Kamera online - skwer

Kalendarium

grudzień, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty