Kampania informacyjna nt. głównych założeń i efektów wdrażania LSR na lata 2016-2023

Pragniemy przedstawić Państwu cele i założenia Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023 –kluczowego dokumentu, przedstawiającego wizję rozwoju obszaru LGD „Puszcza Kozienicka’” wraz z przedsięwzięciami, które pozwolą tą wizję urzeczywistnić. Należy pamiętać, że zgodność planowanych i składanych projektów w ramach ogłaszanych konkursów ze Strategią jest kluczowym wymogiem stawianym naszym Wnioskodawcom.

VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko

W sobotę 4 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko rozegrany został VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko. W zawodach wystartowało 40 mieszkańców gminy. W czasie ceremonii otwarcia zawodów wszystkich przybyłych zawodników powitała wicedyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko Ewelina Piecyk- Kowalska.

I miejsce uczennic PSP w Bogucinie w konkursie „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ” - eliminacje powiatowe

Miło nam poinformować, że uczennice z klasy IV, Zuzanna Świątek i Oliwia Mąkosa zajęły I miejsca w Eliminacjach Powiatowych XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Ich praca pt. „Cuda Wianki”, przygotowana pod kierunkiem pani Marioli Gębskiej, zdobyła czołowe miejsce w kategorii „Szkoły podstawowe-praca zespołowa” i zakwalifikowała się do następnego etapu.

Zostań dawcą - akcja ,,Komórkomania '' w Zespole Szkól Samorządowych

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Jedynie 25% Pacjentów znajduje „bliźniaka genetycznego” w rodzinie, pozostałe 75% zdanych jest na Dawców niespokrewnionych.

Walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce-Letnisko

W dniu 11 lutego 2017r. w Świetlicy Gminnej w Garbatce-Letnisko odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce-Letnisko podsumowujące rok 2016. Otwarcia zebrania i przywitania przybyłych uczestników dokonał Prezes OSP Marian Krekora. Gośćmi zebrania był Wójt Robert Kowalczyk, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach mł.bryg. Paweł Potucha, Wicestarosta Krzysztof Stalmach i Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego Robert Grygiel.

Biesiada z pączkiem - Aktywni 50 plus

Ostatki - czyli ostatni tydzień karnawału, przed Środą Popielcową i Wielkim Postem. Inaczej zwane są ostatki "zapustami",„kusymi dniami”, „kusakami” czy „diabelskimi dniami”. Jest to ostatnia okazja przed Wielkanocą , by beztrosko oddać się karnawałowym biesiadom.

Kamera online - skwer

Kalendarium

grudzień, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty