[Wideo,foto] Dożynki Gminno-Parafialne już za nami

W minioną niedzielę 21 sierpnia, rolnicy z gminy Garbatka-Letnisko podziękowali za tegoroczne plony. Tegoroczne obchody dożynkowe rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym, podczas której poświęcono chleb z tegorocznych zbiorów. Ceremonię w kościele sprawował ksiądz kanonik Augustyn Rymarczyk, któremu w nabożeństwie towarzyszył ksiądz wikariusz Łukasz Bociek oraz ksiądz prałat Robert Gołębiowski.

 

R O Z E Z N A N I E C E N O W E

Garbatka – Letnisko, dnia 22 sierpnia 2016 roku

 

 

RIBP.IZP.271.2.12.2016

 

R O Z E Z N A N I E   C E N O W E

prowadzone w postępowaniu dot. zlecenia usługi w zakresie pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zadaniu pn.: „Przebudowa Skweru im. mjr Władysława Szymanowskiego w Garbatce- Letnisko”,

Turniej Tenisa Ziemnego 2016 rozstrzygnięty!

W dniach 13-14 sierpnia 2016 r. na korcie tenisowym w Garbatce- Letnisko rozegrały się wielkie rozgrywki w turnieju tenisa ziemnego. Walka toczyła się o nie byle jakie trofeum, bowiem  o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Garbatka -Letnisko .

 

W turnieju wzięło udział 8 uczestników. Byli to: Kazimierz Domeradzki, Robert Kowalczyk, Sławomir Pietrzyk, Jacek Sałek, Agata Sałek, Artur Plażuk, Krzysztof Szewczyk, Kazimierz Zalewski. Po rozgrywkach na korcie i emocjach do turnieju finałowego zakwalifikowali się: Robert Kowalczyk, Jacek Sałek, Krzysztof Szewczyk i Kazimierz Domeradzki. Emocje były ogromne a gra zacięta. Głównym zwycięzcą okazał się Kazimierz Domeradzki, który zdobył pierwsze miejsce, drugie miejsce zdobył Krzysztof Szewczyk, natomiast trzecie Jacek Sałek. Zwycięzcy wielkiego finału za trzy pierwsze miejsca otrzymali puchary, natomiast wszyscy uczestnicy dostali dyplomy za udział w  rozgrywkach tenisowych.

Zapraszamy na 2-dniowy Turniej Tenisa Ziemnego!

Po wielkim sukcesie zeszłorocznej edycji rozgrywek sportowych, postanowiliśmy kontynuować to niezwykłe przedsięwzięcie. Dlatego też w dniach 13-14 sierpnia zapraszamy na Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Garbatka-Letnisko.

Tenisowe potyczki rozegrane zostaną na Korcie Tenisowym zlokalizowanym przy Kompleksie Boisk Sportowych ORLIK w Garbatce-Letnisko, przy ul. Kolejowej.

Start imprezy: 13 sierpnia godz. 9.00

Zapisów można dokonywać:

- osobiście w budynku dawnej Świetlicy w Garbatce-Letnisko, przy ul. Kochanowskiego 135,

- telefonicznie pod nr 48. 62-10-154

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Rywalizacja na wysokim poziomie. Sołtysiada 2016 już za nami

Sołectwo Molendy zwyciężyło w VII Turnieju Sołectw Gminy Garbatka-Letnisko - Sołtysiadze, odbierając tytuł mistrzów drużynie gospodarzy. Zadanie nie było łatwe, bo uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z szeregiem wymyślnych konkurencji, takich jak choćby rzut kaloszem do celu, ubijanie jajek przez mężczyzn czy wbijanie gwoździ na czas przez kobiety.

Garbatka na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie!

W dniach 26-31 lipca 2016 roku 42 osobowa grupa młodzieży naszej gminy uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Zostali oni - wraz z innymi pielgrzymami diecezji radomskiej i płockiej oraz wspólnotami neokatechumenalnymi z Libanu, Egiptu, Iraku i Filipin - zakwaterowani w podkrakowskiej miejscowości Pobiedniki Wielkie.

KzR - odwołane seanse!

Drodzy Kinomaniacy bardzo Was przepraszamy, ale z przyczyn organizacyjnych musimy odwołać następujące seanse w Naszym KzR:
1. 05.08 godz. 17.00 - Seks, miłość i terapia,

2. 06.08 - godz. 11.00 - Rabusie fistaszków
3. 06.08 - godz. 17.00 - Zamieszkajmy razem
4. 12.08.- godz. 17.00- Jak dogonić szczęście.
Oczywiści wszystkie wymienione filmy wyemitujemy jeszcze w sierpniu, w drugiej połowie miesiąca!
Przepraszamy!

XX Garbackie Spotkanie Seniorów!

W dniu 31.07.2016r. na terenie G.O.W. Polanka odbyło się już XX Garbackie Spotkanie Seniorów. Otwarcie programu rozpoczęło przywitanie wszystkich przybyłych przez przewodniczącą Chóru Seniora „Wrzos Panią Krystynę Peterson oraz kierownika muzycznego Chóru Panią Renatę Wałęka. Zaraz po tym wszystkie zespoły i zaproszonych gości powitały Władze Gminy Garbatka-Letnisko.

Rozstrzygnięcie konkursu na OPOWIADANIE PT. „MOJA I TWOJA GARBATKA”

W dniu 27 lipca 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Garbatce-Letnisko odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w celu rozstrzygnięcia konkursu na  opowiadania pt. „MOJA I TWOJA GARBATKA”.   Na konkurs wpłynęło łącznie 16 prac od 16 uczestników, które spełniły kryteria regulaminu konkursowego.

               

Komisja w składzie:

  1. Piotr Szczechula – Przewodniczący Komisji
  2. Małgorzata Markowska – sekretarz Komisji
  3. Agnieszka Rygiel – członek komisji

 

dokonała oceny poziomu nadesłanych prac wg przyjętych kryteriów, zgodnie z regulaminem konkursu.
Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami komisja postanowiła przyznać:

nagrodę główną w kategorii 10 – 16 lat:

 

Pawłowi Łodydze uczniowi ZSS w Garbatce-Letnisko

 

oraz dwa wyróżnienia dla:

Olgi Karaś uczennicy ZSS w Garbatce-Letnisko

Angeliki Jezuity uczennicy ZSS w Garbatce-Letnisko

nagrodę główną w kategorii pow. 16 lat

Pani Halinie Domarackiej – Deja z Radomia

 

Ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 29 lipca 2016 r. poprzez wywieszenie protokołu na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisko, powiadomienie telefoniczne bądź mailowe wyróżnionych uczestników, zamieszczenie artykułu na stronie internetowej Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2016 r. podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Garbatce-Letnisko.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawa autorskie do wykorzystywania nadesłanych opowiadań. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w najbliższych wydaniach Biuletynu Informacyjnego.

Wszystkim osobom, które nadesłały prace konkursowe serdecznie gratulujemy kreatywności i dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem oraz włożony wkład pracy.

Małgorzata Markowska

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

maj, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty