,,Perełka św. Jadwigi Królowej” dla Olgi Karaś

Corocznie kapituła Queen Jadwiga Foundation Melbourne we współpracy z Rodziną Szkół Jadwiżańskich przyznaje „Perełki- św. Jadwigi Królowej”. Nagroda przydzielana jest uczniom szkól podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy wyróżniają się osiągnięciami w nauce, zdolnościami, zaangażowaniem w życie parafii i Kościoła oraz otwartością na potrzeby innych.

Uczennice szkół podstawowych z naszej gminy laureatkami XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"

W piątek 13 maja 2016 r. w Sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyła się gala wręczenia nagród laureatom etapu wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach konkursowych zdobyły: Kinga Stalmach z Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko (opiekun Irena Cieloch) za pracę "Zapisane w krysztale" oraz Zuzanna Majewska, Maja Strzelecka i Karolina Dudziak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie za pracę „Tradycja rzecz święta” (opiekun Mariola Gębska). Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Komunikat! Przerwy w dostawie energii elektrycznej

PGE Dystrybucja S.A. oddział Skarżysko Kamienna Rejon Energetyczny Kozienice informuje odbiorców energii elektrycznej zasilanych ze stacji Garbatka Spółdzielnia Inwalidów, że w dniu 18 maja w godz. 8.00-14.00 wystąpią przerwy w dostawie energii spowodowane naprawą elementów stacji transformatorowej.

Spotkanie dzieci z PSP w Garbatce-Letnisko z Wójtem Robertem Kowalczykiem

9 maja 2016 r. dzieci z klas I-III PSP spotkały się z Wójtem Gminy Garbatka-Letnisko Robertem Kowalczykiem. Nasz gość przeczytał  najmłodszym uczniom legendę o powstaniu naszej miejscowości oraz dokonał rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Garbatka-Letnisko i jesteś u siebie”. Najmłodsi garbatczanie przedstawili również swoje marzenia i prośby. Wśród nich znalazły się: marzenia o skateparku, dużej sali gimnastycznej i bogato wyposażonym placu zabaw.

Pierwsze wrażenia, pierwsze przygody i pierwsze przyjaźnie - Ale Cyrk w KzR!

Czy byliście kiedyś w cyrku? Pamiętacie jeszcze pierwsze wrażenia, błysk reflektorów, zwierzęta, klaunów i towarzyszące im emocje? A pamiętacie może pierwsze wakacje, pierwsze przygody, przyjaźnie i to jak bardzo chciało się dorosnąć? Nie? Kochani to już najwyższa pora sobie przypomnieć, a najlepiej razem z waszymi dziećmi, na naszym sobotnim seansie!

Specjalnie dla naszych najmłodszych Widzów już w najbliższą sobotę – 07.05 o godz. 11.00 w Kinie za Rogiem w Garbatce-Letnisku – film animowany „Ale cyrk”!

Zajęcia z przedstawicielami policji

W ramach realizacji Programu Profilaktycznego „BEZPIECZNY NIECHRONIONY” przybyli do Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie przedstawiciele policji - sierżant sztabowy Ilona Tarczyńska i młodszy aspirant Dariusz Dróżdż. Przeprowadzili oni na boisku szkolnym bardzo ciekawe i praktyczne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przywieźli specjalny Mobilny Punkt Profilaktyki zawierający tor wyposażony w znaki drogowe i sygnalizację świetlną, atrapę jezdni z przejściem dla pieszych oraz samochodziki i znaki drogowe.

Bezpiecznie i wyczynowo

W dniu 22 kwietnia 2016 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Garbatce-Letnisko z opiekunką p. Ireną Cieloch, wzięli udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Gospodarzem rozgrywek na szczeblu powiatowym było w bieżącym roku Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kozienicach.

Kamera online - skwer

Kalendarium

styczeń, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty