Zew Gdyni

W dniu 18 czerwca 2016 r. o godz. 17.00 cała Polska świętowała wyjątkową imprezę urodzinową 90- lecie miasta Gdyni. Z tej okazji został wyświetlony film pt:”Zew Morza” Film ten to historia miłosno -przygodowa jest to jeden z najciekawszych filmów niemego kina ze skomponowaną współcześnie muzyką Krzesimira Dębskiego.

Niecodzienna wizyta śladami Legionów J. Piłsudskiego

W sobotę 11 czerwca gościliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Bogucinie niezwykłą grupę ludzi – członków Zarządu Głównego Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin z Łodzi. Grupa, wśród której są dzieci legionistów, co roku odbywa pielgrzymki na tereny, gdzie w 1914 r. żołnierze Józefa Piłsudskiego toczyli walki z wojskami rosyjskimi, tam gdzie pielęgnuje się tradycje ojców i dziadków. W tym roku zorganizowali wyjazd do Mauzoleum Legionistów poległych w bitwie pod Anielinem i Laskami. Pielgrzymkę rozpoczęli od wizyty w szkole w Bogucinie.

Zapraszamy do współtworzenia Programu współpracy na 2017 rok

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2017 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Termin składania uwag i propozycji do projektu to 1 lipca br.

Z wizytą w Krakowie - fotorelacja

8 czerwca 2016 roku był szczególnym dniem dla Olgi Karaś i Wiktorii Zawodnik - uczennic Zespołu Szkół Samorządowych Publicznego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Garbatce - Letnisko. W tym dniu - XIX rocznicę kanonizacji św. Jadwigi Królowej - udały się wraz z grupą kolegów i koleżanek oraz opiekunami (panią Moniką Rodakowską i panem Damianem Kęską) do Krakowa, by uczestniczyć w wyjątkowych uroczystościach.

VI Gminny Dzień Dziecka za nami!

5 czerwca dzieci z Gminy Garbatka-Letnisko świętowały VI Gminny Dzień Dziecka na G.O.W Polanka. Festyn tradycyjnie rozpoczął się od dziecięcych zawodów wędkarskich z nagrodami dla wszystkich uczestników. Należy podkreślić że dziecięce zawody wędkarskie w Naszej Gminie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Badanie struktury gospodarstw rolnych

W dniach 1 czerwca – 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).
Celem badania jest pozyskanie danych na potrzeby analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych, a także ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Wyniki badania służą również kształtowaniu polityki żywnościowej państwa.

Sukcesy uczennic z PSP w Bogucinie

Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie kończą tegoroczny rok szkolny sukcesami. Maja Strzelecka z klasy V, przygotowana przez panią Ewę Kwaśnik, zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”, którego organizatorem jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

KOMUNIKAT - Próba syren już we wtorek

Urząd Gminy Garbatka - Letnisko uprzejmie informuje, że w dniu 7 czerwca 2016r. (tj. wtorek) w godzinach od 11.30 do 13.00 w ramach ćwiczenia pod kryptonimem RENEGADE-SAREX-16/I na terenie województwa mazowieckiego w tym Gminy Garbatka - Letnisko zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych w celu sprawdzenia elementów wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

lipiec, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty