Nie daj szans złodziejowi! Oznakuj swój rower!

Już w najbliższą niedzielę podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka, Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewoszowie, przeprowadzą akcję znakowania rowerów. Wszystkich chętnych zapraszamy ze swoimi dwoma kółkami na G.O.W. Polanka w  godzinach 15:00 – 17:00.

 

Co należy mieć ze sobą aby oznakować rower ?

- przede wszystkim rower,

- dokument stwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy),

- nieletni znakują swoje rowery w obecności prawnego opiekuna,

- dokument zakupu roweru.

Szycha Garbacka - Zgłoszenia kandydatów

Już po raz VI w historii Garbatki zostanie wręczona Statuetka „Szycha Garbacka” podczas XXXIV Edycji Dni Garbatki w dniu 17 lipca 2016 r. Serdecznie zapraszamy do składania wniosków o przyznanie Statuetki jako wyróżnienia za zasługi  oraz  podejmowane inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, rozwoju i promocji Gminy Garbatka-Letnisko.

Dzień Dziecka w KzR w Garbatce-Letnisku!

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Najmłodszych Widzów już w najbliższą środę (1 czerwca) o godz. 16.00 na Dzień Dziecka w KzR w Garbatce-Letnisku.

Tylko dla Was Kochani MARATON BAJEK!

W Repertuarze:

1. Żółwik Sammy. W 50 lat dookoła świata.

2. Żółwik Sammy 2.

 

 

Plac przykościelny w nowej odsłonie!

Fundusze soleckie to wyodrębnione z budżetu gminy środki, zagwarantowane na realizację przedsięwzięć, służących poprawie życia mieszkańców. Główną istotą tych środków jest fakt, że to właśnie społeczność lokalna najlepiej znająca własne potrzeby, podejmuje decyzję na co fundusze maja być przeznaczone, w konkretnym roku. W Gminie Garbatka-Letnisko sołectwa już od kilku ładnych lat decyzją jak chcą rozwijać swoje małe społeczności i jakie inwestycje za ich pośrednictwem należy zrealizować. Jednym z takich właśnie przedsięwzięć z udziałem środków sołeckich,  zrealizowanych na terenie Gminy, jest właśnie zakończane zadanie pn. „Utwardzenie terenu na potrzeby społeczności lokalnej w miejscowości Bogucin”.

II Rock Letnisko z III Motocyklowym Rajdem Zagończyków w tle– 3,4 czerwca G.O.W. POLANKA!

Tegoroczny sezon letni w Garbatce-Letnisko, rozpoczynamy inicjatywą o mocnym muzycznym brzmieniu. II Rock Letnisko bo o nim mowa, to dwudniowa impreza muzyczna, o rockowym zabarwieniu, skierowana specjalnie dla młodzieży. Po wielkim sukcesie ubiegłorocznej edycji, postanowiliśmy o kontynuacji przedsięwzięcia.  Oczywiście nie mogłoby odbyć się ono gdzie indziej, jak tylko na Gminnym Ośrodku Wypoczynku POLANKA.

,,Perełka św. Jadwigi Królowej” dla Olgi Karaś

Corocznie kapituła Queen Jadwiga Foundation Melbourne we współpracy z Rodziną Szkół Jadwiżańskich przyznaje „Perełki- św. Jadwigi Królowej”. Nagroda przydzielana jest uczniom szkól podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy wyróżniają się osiągnięciami w nauce, zdolnościami, zaangażowaniem w życie parafii i Kościoła oraz otwartością na potrzeby innych.

Uczennice szkół podstawowych z naszej gminy laureatkami XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"

W piątek 13 maja 2016 r. w Sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyła się gala wręczenia nagród laureatom etapu wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach konkursowych zdobyły: Kinga Stalmach z Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko (opiekun Irena Cieloch) za pracę "Zapisane w krysztale" oraz Zuzanna Majewska, Maja Strzelecka i Karolina Dudziak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie za pracę „Tradycja rzecz święta” (opiekun Mariola Gębska). Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Komunikat! Przerwy w dostawie energii elektrycznej

PGE Dystrybucja S.A. oddział Skarżysko Kamienna Rejon Energetyczny Kozienice informuje odbiorców energii elektrycznej zasilanych ze stacji Garbatka Spółdzielnia Inwalidów, że w dniu 18 maja w godz. 8.00-14.00 wystąpią przerwy w dostawie energii spowodowane naprawą elementów stacji transformatorowej.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

lipiec, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty