II Rock Letnisko z III Motocyklowym Rajdem Zagończyków w tle– 3,4 czerwca G.O.W. POLANKA!

Tegoroczny sezon letni w Garbatce-Letnisko, rozpoczynamy inicjatywą o mocnym muzycznym brzmieniu. II Rock Letnisko bo o nim mowa, to dwudniowa impreza muzyczna, o rockowym zabarwieniu, skierowana specjalnie dla młodzieży. Po wielkim sukcesie ubiegłorocznej edycji, postanowiliśmy o kontynuacji przedsięwzięcia.  Oczywiście nie mogłoby odbyć się ono gdzie indziej, jak tylko na Gminnym Ośrodku Wypoczynku POLANKA.

,,Perełka św. Jadwigi Królowej” dla Olgi Karaś

Corocznie kapituła Queen Jadwiga Foundation Melbourne we współpracy z Rodziną Szkół Jadwiżańskich przyznaje „Perełki- św. Jadwigi Królowej”. Nagroda przydzielana jest uczniom szkól podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy wyróżniają się osiągnięciami w nauce, zdolnościami, zaangażowaniem w życie parafii i Kościoła oraz otwartością na potrzeby innych.

Uczennice szkół podstawowych z naszej gminy laureatkami XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"

W piątek 13 maja 2016 r. w Sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyła się gala wręczenia nagród laureatom etapu wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach konkursowych zdobyły: Kinga Stalmach z Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko (opiekun Irena Cieloch) za pracę "Zapisane w krysztale" oraz Zuzanna Majewska, Maja Strzelecka i Karolina Dudziak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie za pracę „Tradycja rzecz święta” (opiekun Mariola Gębska). Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Komunikat! Przerwy w dostawie energii elektrycznej

PGE Dystrybucja S.A. oddział Skarżysko Kamienna Rejon Energetyczny Kozienice informuje odbiorców energii elektrycznej zasilanych ze stacji Garbatka Spółdzielnia Inwalidów, że w dniu 18 maja w godz. 8.00-14.00 wystąpią przerwy w dostawie energii spowodowane naprawą elementów stacji transformatorowej.

Spotkanie dzieci z PSP w Garbatce-Letnisko z Wójtem Robertem Kowalczykiem

9 maja 2016 r. dzieci z klas I-III PSP spotkały się z Wójtem Gminy Garbatka-Letnisko Robertem Kowalczykiem. Nasz gość przeczytał  najmłodszym uczniom legendę o powstaniu naszej miejscowości oraz dokonał rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Garbatka-Letnisko i jesteś u siebie”. Najmłodsi garbatczanie przedstawili również swoje marzenia i prośby. Wśród nich znalazły się: marzenia o skateparku, dużej sali gimnastycznej i bogato wyposażonym placu zabaw.

Pierwsze wrażenia, pierwsze przygody i pierwsze przyjaźnie - Ale Cyrk w KzR!

Czy byliście kiedyś w cyrku? Pamiętacie jeszcze pierwsze wrażenia, błysk reflektorów, zwierzęta, klaunów i towarzyszące im emocje? A pamiętacie może pierwsze wakacje, pierwsze przygody, przyjaźnie i to jak bardzo chciało się dorosnąć? Nie? Kochani to już najwyższa pora sobie przypomnieć, a najlepiej razem z waszymi dziećmi, na naszym sobotnim seansie!

Specjalnie dla naszych najmłodszych Widzów już w najbliższą sobotę – 07.05 o godz. 11.00 w Kinie za Rogiem w Garbatce-Letnisku – film animowany „Ale cyrk”!

Zajęcia z przedstawicielami policji

W ramach realizacji Programu Profilaktycznego „BEZPIECZNY NIECHRONIONY” przybyli do Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie przedstawiciele policji - sierżant sztabowy Ilona Tarczyńska i młodszy aspirant Dariusz Dróżdż. Przeprowadzili oni na boisku szkolnym bardzo ciekawe i praktyczne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przywieźli specjalny Mobilny Punkt Profilaktyki zawierający tor wyposażony w znaki drogowe i sygnalizację świetlną, atrapę jezdni z przejściem dla pieszych oraz samochodziki i znaki drogowe.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

sierpień, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty