Przepięknie zatańczony polonez zachwycił wszystkich zgromadzonych, szczególnie na twarzach rodziców uczniów widać było wzruszenie i dumę. Układ taneczny został przygotowany pod okiem pani Anny Banaś i pana Waldemara Langi.

 

Uczniowie zostali nagrodzenie wielkimi brawami, a  jako pierwsza swój zachwyt wyraziła pani dyrektor Agnieszka Babańca, która w imieniu swoim i zastępcy dyrektora pani Eweliny Piecyk-Kowalskiej, powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów najstarszej klasy. Wyraziła uznanie, za tak dobrze wykonane zadanie, jakim było zatańczenie trudnego tańca. Podkreśliła również, że wierzy, że z podobnym zaangażowaniem uczniowie podejdą do nauki przed egzaminem, który czeka ich juz za dwa miesiące. Podziękowała też rodzicom, którzy przygotowali uroczystość oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie balu. Głos zabrali również zaproszeni goście: Sekretarz Gminy, pani Marzena Pomarańska, ksiądz kanonik Augustyn Rymarczyk i Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Sylwia Sałek.  W miłych słowach podziękowali za zaproszenie, wyrazili podziw dla młodzieży za ich taniec oraz życzyli nie tylko dobrej zabawy podczas tego wieczoru, ale też dobrych wyników podczas czekających ich egzaminów.

 

Na koniec głos w imieniu uczniów zabrała Laura Rutka, która podziękowała dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za to, że wszyscy wspólnie włożyli swój wkład nie tylko w przygotowanie balu, ale też pomogli uczniom stać się takimi, jakimi są. Podziękowała nie tylko za naukę i wychowanie, ale też wszystkie spotkania, wycieczki, wspólne zadania, które sprawiły, że czuli się dobrze podczas tych lat w szkole. W szczególny sposób skierowała podziękowania do wychowawczyni, pani Anny Rutki, która zawsze była przy nich, w każdej dobrej, ale też i w każdej trudnej sytuacji. Życzyła wszystkim udanej zabawy. Do podziękowań dołączyli też rodzice, którzy wyrazili podziw dla nauczycieli przygotowujących poloneza, pani Anny Banaś i pana Waldemara Langi. Podziękowali także wszystkim nauczycielom, wychowawcy klasy i dyrekcji szkoły za zaangażowanie w pracę z ich dziećmi. Życzyli ósmoklasistom, by ten pięknie zatańczony polonez był wstępem do pięknych wyników egzaminów.

 

Po słowach podziękowań i życzeń, rozpoczął się bal. Odświętne stroje i wystój sali sprawiły, że klimat zabawy był wyjątkowy. Uczniowie świetnie się bawili przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Świetną atrakcją okazała się przygotowana przez samych uczniów fotobudka, w której można było sobie zrobić zdjęcia z przygotowanymi wcześniej rekwizytami. Na zmęczonych tańcem czekał poczęstunek. Uczniowie świetnie się bawili nie tylko w swoim towarzystwie, ale także wspólnie z rodzicami i nauczycielami. Niektórzy prezentowali tak wysokie umiejętności taneczne i chęć do tańca, że za swoja postawę zostali nagrodzeni. Królową Balu została Zuzanna Szewczyk, zaś Królem Balu został Jan Kęska.

 

Bal ósmoklasistów okazał się bardzo udany. Zarówno organizatorzy imprezy, jak i młodzież stanęli na wysokości zadania. Czekamy teraz na równie udane egzaminy ósmoklasistów i wyniki w nauce na świadectwie ukończenia szkoły.

 

Anna Rutka, wychowawczyni klasy VIII

Zuzanna Szewczyk, uczennica klasy VIII