W ostatnią niedzielę, a dokładnie 3 września 2023 r., na terenie GOW Polanka w Garbatce-Letnisku odbył się już ostatni w tym roku koncert plenerowy organizowany przez Stowarzyszenie Muzyk.com oraz Gminę Garbatkę-Letnisko. Było bardzo gorąco i energetycznie nie tylko za sprawą pogody.

„To ostatnia niedziela

Dzisiaj się rozstaniemy,

Dzisiaj się rozejdziemy

Na wieczny czas.”

Z całą pewnością nie „na wieczny czas”, jednak w tym roku sezon koncertowy w amfiteatrze Grzybek, tym mocno rockowo bluesowym akcentem, dobiegł końca. Na deskach sceny wystąpiło 5 zespołów, które zaprezentowały swój kunszt muzyczny, dając publiczności sporą dawkę mocnych dźwięków.

Wydarzenie rozpoczęło się tuż po godzinie 16.00, a uczestników biesiady przywitali organizatorzy Marian Plażuk – Prezes stowarzyszenia Muzyk.com oraz wójt Teresa Fryszkiewicz.

Jako pierwszy wystąpił Marcos Rodríguez z El Salvador, obecnie mieszkaniec gminy Garbatka-Letnisko, który zaprezentował swój autorski repertuar.

Następnie wystąpił zespół CROSSROAD z Buska-Zdroju. Rockowe brzmienia zawładnęły sceną, a charyzmatycznego wokalu i gibkości frontmana można było pozazdrościć.

Trochę spokojniej, ale bardzo klimatycznie zrobiło się podczas występu zespołu The Hoods z Ostrowca Świętokrzyskiego. I tu pojawiło się bardzo miłe zaskoczenie, bo za perkusją mogliśmy oglądać 13-letniego członka zespołu, który za „garami” poradził sobie znakomicie.

Jako kolejny wystąpił zespół NOS ze Skarżyska-Kamiennej. Ze sceny wybrzmiały bluesowe klasyki Dżemu, czy Breakoutu, jak i autorskie kawałki. Choć zespół był nieco w okrojonym składzie, to członkowie stowarzyszenia Muzyk.com wsparli instrumentalnie zespół i mogliśmy posłuchać porządnego koncertu.

Przedostatni na scenie stawił się, znany już wielu garbatczanom, zespół 3PO3 z Radomia. Panowie „ozłocili” publikę nie tylko za sprawą złotych klapków Kubota, w których wystąpił wokalista, ale przede wszystkim dużą dawką rock’n’rolla. Dobra muzyka i nadchodząca ściana zmroku sprawiły, że pod sceną zaczęło robić się gwarno.

I tak rozgrzaną publiczność zastali ostatni już wykonawcy niedzielnej biesiady. Tak zwaną wisienką na torcie był zespół I’Roc z Warszawy. Panowie również kolejny raz gościli na deskach amfiteatru Grzybek, co zaowocowało „chemią” zarówno ze strony publiki, jak i zespołu. Na zakończenie imprezy hard rock ze stolicy niósł się echem po Garbatce-Letnisku.

A cała ta muzyczna uczta nie odbyłaby się, gdyby nie starania stowarzyszenia Muzyk.com z prezesem Marianem Plażukiem na czele i dobra współpraca z Gminą Garbatka-Letnisko. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie równie owocny w muzyczne przedsięwzięcia.