Charytatywny piknik motoryzacyjny w Garbatce-Letnisko potrwał dwa dni. Rozpoczął się 10 lipca na targowisku w Garbatce Letnisko o godzinie 11 i trwał do późnych godzin wieczornych, a w niedzielę od godziny 10.00 można było po raz kolejny przeżyć ekstremalne, motoryzacyjne emocje, a przy tym przede wszystkim wspomóc potrzebującego Dawida, z myślą, o którym zostało stworzone to wyjątkowe wydarzenie. Łącznie udało się zebrać 11 240 zł.

 

 

 

 

Piknik Motoryzacyjny odbył się pod patronatem wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresy Fryszkiewicz. – Była to chyba najgłośniejsza impreza, która odbyła się w gminie. Mam nadzieję, że mieszkańcy wybaczą, bo cel był szczytny. Zbieraliśmy na rehabilitację naszego mieszkańca Dawida Orłowskiego. Wszyscy Ci, którzy kochają adrenalinę mogli udać się na ekstremalne przejażdżki, które z całą pewnością będą niezapomnianymi przeżyciami. A wiem co mówię, bo sama zdecydowałam się na tą ekstremalną przejażdżkę – mówiła wójt Teresa Fryszkiewicz.

 

 

Podczas dwóch dni można było zobaczyć wiele motoryzacyjnych atrakcji, jak również przeżyć mocniejsze bicie serca na prawym fotelu driftowozu podczas Taxi Drift. Organizatorami tego wydarzenia są między innymi No1 eventy, Family Drift Jedlińsk oraz gmina Garbatka-Letnisko. Tematem przewodnim tego typu imprez jest zawsze drift, czyli pokazowa jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu. Ta technika jazdy specjalnie przebudowanymi samochodami prezentowana była przez profesjonalnych kierowców driftingowych z całej Polski. Warto jednak zaznaczyć, że wydarzenie, które odbywało się w Garbatce-Letnisko miało charakter pikniku rodzinnego, więc na placu znajdowały się także stoiska gastronomiczne i handlowe oraz wesołe miasteczko.

 

Wśród atrakcji znalazły się także zlot klasyków, zlot grup motoryzacyjnych z całego Mazowsza, amcary, strefa tuningowa, konkurs na najgłośniejszych wydech, konkurs dla publiczności na trzymanie felg oraz dmuchańce i różnego rodzaju food trucki. Podczas każdej edycji imprezy tego rodzaju przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Zbiórka ma formę rozprowadzania cegiełek, a każdy darczyńca, który wesprze akcję ma możliwość przejechania się podczas imprezy w fotelu pasażera z samochodu driftingowego (tzw. taxi drift).