Celem happeningu było propagowanie postawy  proekologicznej   wśród  dzieci i młodzieży,  promowanie  kreatywnego  myślenia w aspekcie ekologii oraz motywowanie do działań na rzecz ochrony środowiska  naturalnego.

 

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie oraz Publicznego Przedszkola Samorządowego w Garbatce-Letnisko „Pod Sosnową Szyszką” zaopatrzeni w worki i rękawice wyszli we wskazane wcześniej miejsca, które wymagały uprzątnięcia.

 

Następnie wszystkie dzieci i młodzież zgromadziły się  na terenie GOW „Polanka”, gdzie zostały przywitane przez Wójt Teresę Fryszkiewicz oraz przedstawicielkę firmy odbierającej odpady z terenu gminy Garbatka-Letnisko Panią Dominikę Kamińską.

  Za czynny udział w sprzątaniu  zostały wręczone upominki w postaci gier planszowych oraz mini piłek do siatkówki i koszykówki. Na dzieci i młodzież czekał również smaczny poczęstunek, pływanie kajakami oraz gry i zabawy na placu zabaw.

 

Mamy nadzieję, że zorganizowany eko-event oraz postawy jakie kształtujemy u dzieci już od najmłodszych lat zaowocują w ich dorosłym życiu dalszymi działaniami na rzecz ochrony środowiska.

 

Magda Orłowska