Spotkanie odbyło się w miniony wtorek 24 listopada w sali byłej świetlicy gminnej. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Garbatce-Letnisko Robert Kowalczyk  oraz Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach. Debata rozpoczęła się od krótkiej prelekcji, która poprowadził oficer prasowy Komendy Powiatowej w Kozienicach Patrycja Zaborowska. Podczas wystąpienia rzecznik zwróciła szczególną uwagę na powtarzający się problem prób oszukania i wyłudzeń metodą „na wnuczka” osób starszych. – Weryfikujemy wszystkie informacje. Miedzy rodziną, sąsiadami każdy podejrzany sygnał. Przede wszystkim musimy zadbać o swoje mienie  – przestrzegała rzecznik

 

Na pytania odpowiadał Komendant Policji Powiatowej w Kozienicach

insp. Stanisław Kondeja (od lewej). Debatę rozpoczął Wójt Gminy

Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk

 

Po krótkiej prelekcji Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk podziękował za bardzo dobrze układającą się współpracę z Komendą Powiatową w Kozienicach oraz możliwość zorganizowania pierwszej takiej debaty. Wójt zwrócił szczególną uwagę na zwiększające się bezpieczeństwo mieszkańców. Narastającym problemem są poruszające się  po terenie gminy bezpańskie psy.– Coraz więcej osób zamiast interesować się swoimi czworonogami, tak naprawdę wypuszcza  je by sobie pobiegały. Sama gmina nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem – mówił wójt Robert Kowalczyk Wójt prosił również o zwiększenie ilości patroli w szczególności w godzinach wieczornych w pobliżu miejsc sprzedaży alkoholu oraz przeprowadzania kontroli pod kątem trzeźwości kierowców  w tym czasie.

 

Dla zebranych przygotowane zostały elementy odblaskowe (opaski, kamizelki),

które zostały rozdane po spotkaniu.

 

Zebrani mieszkańcy zwracali w szczególności uwagę na problem z poruszaniem się po  drogach. Wskazywali konkretne przykłady wykroczeń kierowców, które mają wpływ na bezpieczeństwo innych kierowców lub pieszych. Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Sieciechów Marian Czerski  wskazał problem wyjeżdżających z pól kierowców ciągników, którzy przenoszoną bardzo dużą ilość błota na drogi gminne. Zdaniem wójta stwarza to bardzo duże zagrożenie dla innych kierowców. Debata trwała blisko półtorej godziny. Zapraszamy do oglądania pełnej relacji wideo z debaty.

 

 

 

Fot.Mariusz Grotkowski