W czwartkowy wieczór gości powitali Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk, Dyrektor Gminnego Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji w Garbatce-Letnisko Magdalena Sobieniecka oraz Prezes LGD „Puszcza Kozienicka” Irena Bielawska. Podczas powitalnej kolacji Prezes Litewskiego LGD podarował Wójtowi Robertowi Kowalczykowi duży bochen chleba, który w środku zawierał kilkanaście małych chlebków, będących symbolem projektów zrealizowanych dzięki Lokalnym Grupom Działania.

Program drugiego dnia był bardzo bogaty. Litwini zwiedzili m.in. Elektrownię Kozienice – największy zakład w regionie oraz mieli okazję zobaczyć najlepsze projekty, zrealizowanych dzięki LGD „Puszcza Kozienicka”.

W tym punkcie znalazły się również projekty zrealizowane na terenie Gminy Garbatka-Letnisko – targowisko, Szlak Garbackich Willi, kort oraz pomieszczenia dla stowarzyszeń, wyposażone dzięki jednemu z projektów. W Garbatce Litwinów przywitała Dyrektor GCRSiP Magdalena Sobieniecka, a o projektach opowiadała Magdalena Węsek. Delegacja z Litwy była zachwycona projektami zrealizowanymi na terenie naszej gminy. W podziękowaniu przekazali lokalne produkty litewskie, a jeden z uczestników zagrał na harmonijce ustnej kilka utworów.

Ostatni dzień pobytu to Targi w Kozienicach, na których zaprezentowano dorobek kulturalno-artystyczny strony polskiej i litewskiej. W sobotni wieczór uroczystą kolacją pożegnaliśmy gości z Litwy. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie w przyszłym roku.

GCRSiP