Uroczystość odbyła się w poniedziałek 17 października w radomskim Zespole Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga. W sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego zebrali się delegaci szkół, przedszkoli, ośrodków edukacyjnych z całego regionu. Obecni byli parlamentarzyści, w tym poseł Marek Suski, posłanka Anna Kwiecień, poseł Andrzej Kosztowniak, przedstawiciele władz województwa mazowieckiego z wicewojewodą Arturem Standowiczem, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, władze samorządowe gmin, w tym wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. Gospodarzem spotkania było Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.  Pani Aurelia Michałowska –  mazowiecki kurator oświaty, złożyła nauczycielom najserdeczniejsze życzenia, dziękując za trud i poświęcenie w edukacji młodego pokolenia. W trakcie uroczystości nauczycielom i pracownikom oświaty wręczono medale resortowe i państwowe oraz nagrody. Wśród odznaczonych znaleźli się również nauczyciele naszej szkoły.

Medale Komisji Edukacji Narodowej  otrzymały panie: Monika Bernacik– wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce – Letnisko i Szkoły Filialnej w Bogucinie oraz pani Monika Rodakowska – nauczycielka informatyki, bibliotekarka. Jest to zaszczytne wyróżnienie , gdyż Medale Komisji Edukacji Narodowej to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

 

Uroczystość uświetnił występ Szymona Wydry- wokalisty zespołu Carpe Diem , obecnie nauczyciel  w radomskiej szkole podstawowej.

 

Serdecznie gratulujemy naszym  nagrodzonym nauczycielom i  życzymy kolejnych sukcesów na niwie zawodowej!

 

Agnieszka Rygiel