Specyfik ten to przeznaczony do palenia susz roślinny nasączony syntetyczną substancją z grupy pochodnych kanabinoidów po wypaleniu których występują efekty bardzo podobne do tych, jakie wywołuje marihuana i haszysz, tyle że nawet 800 razy silniejsze, w Mocarzu można znaleźć również substancje które znajdują się na liście zakazanych związków psychoaktywnych. To  syntetyczne, nowoczesne i bardzo silne narkotyki o dużym potencjale uzależniającym.

Wystrzelenie mózgu – tak są w stanie określić uczucie osoby, które zażyły Mocarza. Po zażyciu Mocarza nie ma się kontroli nad własnym ciałem. Osoba czasem po prostu nie wie, co przyjmuje. Każdy organizm reaguje inaczej – najczęstszym skutkiem jest agresywne zachowanie, brak możliwości autoobrony. W skrajnych sytuacjach może dojść do zatrzymania akcji serca i ciężkiej niewydolności ośrodkowego układu nerwowego.

 

Apelujemy i ostrzegamy aby nie kupować i nie zażywać środków tego typu

Gdzie szukać pomocy ? 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazuję listę numerów telefonów, pod którymi należy szukać pomocy:

 

800 060 800 – bezpłatna całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100 – telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

112 – jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod linkiem: http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejszenumery- telefonow.html