Niedzielną mszę rozpoczął korowód dożynkowy, w którym księża naszej parafii poprowadzili pod ołtarz delegację sztandarową stowarzyszenia 22 Pułku Ułanów Podkarpackich delegację sołtysów i radnych z chlebem dożynkowym, darami oraz wieńcem dożynkowym.

Mszę odprawił proboszcz parafii pod wezwaniem NNMP w Garbatce-Letnisko Augustyn Rymarczyk. W tym wyjątkowym wydarzeniu brały również udział władze samorządowe, wójt Teresa Fryszkiewicz, radni, radni powiatowi, sołtysi, mieszkańcy oraz wierni naszej parafii.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Są ważnym świętem nie tylko dla samych rolników, ale i dla nas wszystkich, bo przypominają, że dzięki ich ciężkiej pracy na nasze stoły trafia polski chleb i to on był istotą rozważań podczas tegorocznej homilii dożynkowej.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się chlebem, którym wśród zebranych dzieliła się wójt Teresa Fryszkeiwicz, ks. kan. Augustyn Rymarczyk, radny Czesław Pacuła oraz sołtyski Barbara Kwaśnik i Grażyna Otarkowska.

Oprawę muzyczną zapewnili uczestnicy X edycji Warsztatów Muzyki Liturgicznej poprowadzeni przez cenionych dyrygentów i kompozytorów: panią Agnieszkę Kowalik i pana Piotra Pałkę. Ich występ był zwieńczeniem 3 dniowych warsztatów, które odbyły się w dniach 1-3 września w świetlicy gminnej oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisku. Kilkudziesięciu muzyków i instrumentalistów z całej Polski biorących udział w warsztatach nadało podniosłości temu niezwykłemu wydarzeniu.  Piękno muzyki liturgicznej oddało charakter przeżywanej Eucharystii, a koncert, który odbył się po Mszy świętej doceniony został brawami zebranych w kościele wiernych oraz słowami wdzięczności ks. kanonika Augustyna oraz wójt Teresy Fryszkiewicz.