Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, bo przybył na nie sam…William Szekspir. Kto bowiem lepiej niż on zna sekrety romantycznej miłości, o której marzą kobiety? Miłość, jak wiemy, jest ponadczasowa, podobnie jak twórczość wielkiego dramaturga, który tak lubił o niej pisać. W sobotę piątego marca, pokonując  barierę czasu i przestrzeni, przeniósł się więc z XVII-wiecznej Anglii w  XXI wiek  i zawitał do Szkoły Podstawowej w Bogucinie.  Pomogły mu w tym figlarne wiedźmy, które podczas wystawionego w szkolnych murach przedstawienia nieźle namieszały w życiu znanych szekspirowskich bohaterów. Zgodnie z tym, co zapowiedziały na początku spektaklu, „zaczęły się dziwy, zaczął się spór prawdziwy”. W sztuce opartej na kanwie dramatów Szekspira, Julia umawia się nie tylko z Romeo, ale i z… Tarzanem, zaś Desdemona, zamiast zginąć z ręki Otella, całkiem dobrze się z nim dogaduje. Wszyscy bohaterowie świetnie odnajdują się w naszej współczesności, znają nawet melodie i teksty popularnych piosenek oraz dobrze radzą sobie z dzisiejszą techniką. A co szczególnie ważne – nie chcą kłótni i sporów, lecz… miłości. Dlatego też szekspirowskim bohaterom żartobliwie wykreowanym przez amatorski zespół teatralny z Bogucina towarzyszyły na scenie sympatyczne amorki, które nie omieszkały dorzucić swoich trzech groszy do fabuły sztuki. 

 

 

Teatralne „dziwy i spór prawdziwy” w postaci wspaniałego przedstawienia, które nawiązało do trwającego właśnie Roku Szekspirowskiego, przygotował Zespół Artystyczny działający przy Radzie Rodziców. Spektakl pod tytułem  „Romeo, Julia i inni” został odegrany przy dużym zaangażowaniu  aktorów-amatorów i entuzjastycznie przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczności. Artyści zaprezentowali się znakomicie, a na sukces przedstawienia złożyły się także ciekawa  scenografia i starannie przygotowane kostiumy. Dzięki interesującemu, pełnemu humoru scenariuszowi i  dobrej grze aktorów widzowie świetnie się bawili. 

 

Po spektaklu każda z obecnych na scenie i na widowni pań otrzymała kwiatki, które wręczał przystojny Tarzan oraz mogła wziąć bezpłatnie czasopisma kobiece. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek

 

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie uroczystości, a gościom za obecność.  Szczególne podziękowania kierujemy do aktorów, którzy wzięli udział w przedstawieniu.

 

A byli to:

Barbara Krakowiak-Reżyser, Wiedźma II

Weronika Krakowiak-Szekspir

Kamila Rębiś- asystentka reżysera

Barbara Bieńko-Romeo II, Gwiazda Miłości, Wiedźma I

Monika Światek-Julia II, Wiedźma III

Magdalena Langa-Julia I, Latres, Amorek

Magdalena Gniwek-Domeo I, Kapult

Halina Rzeszotek-Desdemona

Anna Bachanek-Ofelia, Benwolio, Amorek

Damian Bieńko-Hamlet, Otello, Tarzan

 

Beata Maciąg

fot. PSP w Bogucinie