Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w 1902 roku i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Światowy Dzień Pluszowego Misia to stosunkowo nowe święto. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Miękki, puchaty i taki z łatką to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel- powiernik największych sekretów i tajemnic dzieci, towarzysz beztroskiej zabawy i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

 

W naszym przedszkolu wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły swoje ulubione pluszaki – misie. Cały dzień we wszystkich grupach zajęcia i zabawy skupiły się wokół tematu dotyczącego wszystkiego co jest związane z misiami. I tak dzieci poznały „Historię pluszowego misia”, słuchały bajeczek, opowiadań i piosenek o misiach, bawiły się i tańczyły przy „misiowych piosenkach”, malowały i kolorowały na temat „Mój ulubiony miś”. Poznały również bajkowe postacie misiów – bohaterów książek i filmów dla dzieci ( m.in. Miś Uszatek, Miś Puchatek, Kolargol, Miś Haribbo, miś Yogi, Teddy).

 

Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta Pani wójt – Teresy Fryszkiewicz i Pani Doroty  Ziarkowskiej-przewodniczącej Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska, które zaszczyciły nas swoją obecnością. Na początek spotkania Pani Dorota Ziarkowska poprowadziła z dziećmi zabawę przy piosence misiu,  następnie Pani Wójt Teresa  Fryszkiewicz i Pani Dorota Ziarkowska  przeczytały dzieciom bajkę  pt.  „Tygrys i przyjaciele”. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Jolanta Kustra