Najważniejszym punktem tegorocznego dnia sportu był turniej piłki nożnej o puchar Przewodniczącego Rady Gminy, imprezami towarzyszącymi były: towarzyski mecz piłki siatkowej i konkurs wyciskania sztangi 40-kilowej, a także pokazowy mecz piłki nożnej dziewcząt.

 

 

 Punktualnie o godzinie 8.30 dyrektor szkoły, pan Mirosław Dziedzicki w towarzystwie  przedstawicieli gminy Garbatka-Letnisko – pani Aleksandry Popis-Stępień i pana Włodzimierza Mazura, życząc wszystkim samych zwycięstw, oficjalnie otworzyli dzień sportu. Niestety życzenia nie przekuły się wyniki,  reprezentacja gimnazjum pokonała drużynę  gospodarzy   w towarzyskim meczu siatkówki. W zaciętej rywalizacji gimnazjaliści okazali się lepsi wygrywając 3:1. Przegrani z godnością znosząc porażkę z młodszymi kolegami obiecali zrewanżować się za rok.

 

Dyrektor szkoły Mirosław Dziedzicki,sekretarz UG Aleksandrqa Popis-Stępień, przewodniczący RG Włodzimierz Mazur, życząc wszystkim samych zwycięstw, oficjalnie otworzyli dzień sportu.

 

 Wydarzeniem, na które z niecierpliwością i zaciekawieniem czekało wiele osób był pokazowy mecz piłki nożnej w wykonaniu dziewcząt z Garbackiego gimnazjum. Dziewczęta zaprezentowały się rewelacyjnie, umiejętnościami niewiele ustępując swoim kolegom a wolą walki   i zaangażowaniem często ich przewyższając. Piłkarska drużyna dziewcząt już od pewnego czasu regularnie trenują pod okiem pana Piotra Pacochy, który był także pomysłodawcą rozegrania meczu pokazowego.

 

Pokazowy mecz piłki nożnej dziewcząt z gimanzjum w Garbatce.

 

 W ZSP prężnie działa grupa uczniów, miłośników sportów siłowych, którzy regularnie uczęszczają na siłownię szkolną. Dlatego, też w tym specjalnym dniu nie mogło zabraknąć konkurencji, w której mogliby pokazać swoje możliwości. W wyciskaniu sztangi 40-kilowej bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy IIT.Z. Bartosz Hojecki, drugie miejsce zajął Maciej Kutyła z klasy IV T.D,  a trzecie Bartłomiej Koziński także z klasy IV T.D.   Po rozstrzygnięciu meczów i konkursów towarzyszących, wszyscy w napięciu oczekiwali na wyłonienie triumfatora w głównym punkcie dnia sportu, a mianowicie na zdobywcę pucharu Przewodniczącego Rady Gminy. Po zaciętej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji triumfatorem tych prestiżowych rozgrywek została reprezentacja klasy III Z.S.Z. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja klasy IIIT.L,  a trzecie miejsce wykazując się wielkim heroizmem w walce ze starszymi kolegami wywalczyła reprezentacja gimnazjum z Garbatki. Najlepszym strzelcem turnieju, okazał się uczeń IIIZ.S.Z – Paweł Mazur, który strzelił 9 bramek.

 

 

  Na zakończenie dnia sportu  pan Włodzimierz Mazur  wręczył puchar Przewodniczącego Rady Gminy Garbatka-Letnisko na ręce kapitana zwycięskiej drużyny, natomiast sekretarz gminy pani Aleksandra Popis wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy dla: najlepszego strzelca, najlepszego bramkarza i dla laureatów w konkursie wyciskania sztangi.

 


//

 

 Podsumowując wydarzenie Pan Włodzimierz Mazur podziękował  organizatorom i sponsorom oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, dzięki któremu festyn został sprawnie przeprowadzony. Życzeniami dalszych sukcesów sportowych dla młodzieży, tegoroczny dzień sportu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce-Letnisku został zakończony.Tomasz LewikowskiNauczyciel wychowania fizycznego