Wspólne świętowanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu przedszkola. Chwilę później dyrektor Aleksandra Rembielińska-Grygiel powitała zaproszonych gości oraz dzieci.

– Szczególnie gorąco, na dzisiejszej uroczystości, witam najwspanialsze dzieci na świecie z najpiękniejszej krainy co zwie się Garbatka-Letnisko. Dzisiejszego dnia celebrujemy nie tylko jubileusz przedszkola, ale i święto wszystkich pracowników oświaty, Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia on powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która, przypomnę, została powołana 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego. Był to fundament nowoczesnej edukacji, ważnej podczas trudnego czasu zaborów. Tak jak kiedyś tak również dzisiaj, wychowanie i edukacja jest naszym wspólnym dobrem, proces kształcenia zaś — zadaniem wymagającym i trudnym. Zawód nauczyciela -wychowawcy jest zawodem niezwykle odpowiedzialnym, bowiem edukacja dzieci, kształtowanie ich postaw stanowią siłę każdego państwa — one bowiem są naszą przyszłością. Dziś jako dyrektor z bardzo krótkim stażem w Garbatce, bo jestem tutaj od półtora miesiąca a już mam za sobą cenne spotkania, rozmowy i dobre relacje. Wspólna praca z Państwem, w tak pięknym przedszkolu, pod patronatem pani Wójt to dla mnie zaszczyt. – mówiła dyrektor przedszkola.

Dyrektor podziękowała wszystkim wychowawcom, pracownikom obsługi i administracji za zaangażowanie i trud, które wkładają każdego dnia w swoją pracę.

– Dziękuję za cierpliwość względem dzieci i chęć rozwiązywania problemów z którymi stykacie się w codziennej pracy. Za wsparcie, którego udzielacie swoim podopiecznym. Za wysiłek, który wkładacie w kształtowanie ich charakterów, odkrywanie pasji i rozwijanie talentów. Dziękuję za Waszą kreatywność, zaangażowanie, innowacyjne pomysły i tworzenie niezwykłej atmosfery, która wyróżnia nasze przedszkole i stanowi o jego wyjątkowości. To dzięki Wam dzieci codziennie przychodzą do przedszkola z uśmiechem. – dodała dyrektor

Poniedziałkową uroczystość uświetniły występy podopiecznych przedszkola, dzieci z grupy Leśnych Duszków oraz Tęczowych Nutek.

Po części artystycznej przyszedł czas na prezentację multimedialną przypominającą historię powstania przedszkola, a raczej drogę jaką przebrnęła Gmina Garbatka-Letnisko, by stworzyć idealne warunki edukacji najmłodszych oraz spełnienie marzeń mieszkańców o nowoczesnym, przestronnym mogącym pomieścić ponad setkę dzieci przedszkolu. Była to sentyment podróż w czasie uwieczniona za pomocą czarno-białych zdjęć.

– Jestem zaskoczona tymi wspominkami. Nie ukrywam, że to co zobaczyłam przywróciło również i mnie miłe wspomnienia. Łezka kręci się w oku, że to już dziesięć lat minęło. Było to spełnienie naszych marzeń – stwierdziła wójt Gminy Garbatki-Letnisko, Teresa Fryszkiewicz– Cieszę się mogłem uczestniczyć w tym procesie jego tworzenia. Otarcie tego przedszkola było wielkim wydarzeniem w Garbatce i cieszymy się, że nasza społeczność je posiada. Pytano nas dlaczego robicie je na sto osób, dlaczego tak duże przedszkole, odpowiedz była jedna – bo jest fantastyczne.- dodał przewodniczący rady, Włodzimierz Mazur

W trakcie uroczystości zaprezentowane zostało nowe logo przedszkola. Uroczystego odsłonięcia dokonała wójt Gminy Garbatka-Letnisko, Teresa Fryszkiewicz oraz przewodniczący Rady Gminy, Włodzimierz Mazur.

Podsumowaniem Dnia Edukacji Narodowej, ale również z okazji jubileuszu wójt wręczyła nagrodę na ręce dyrektorki przedszkola. Dyrektor zaś wręczył nagrody oraz podziękowania za współpracę swoim pracownikom.

Podczas uroczystości obecni byli zarówno obecni jak i emerytowani wychowawcy i nauczyciele przedszkola. W uroczystości wziął udział również ksiądz kanonik Augusty  Rymarczyk, proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisku oraz wieloletnia dyrektor poprzedniego przedszkola Irena Piechocińska.