Zawodnicy  do pokonania mieli 47 kilometrów trasy, po niełatwym i zróżnicowanym terenie. W rajdzie wzięło udział 55 uczestników, którzy przemierzali gminę Garbatka – Letnisko oraz Gminę Policzna. Pierwszym etapem, z którym musieli się zmierzyć była na pozór łatwa jazda na orientację  w terenie. Tu zawodnicy musieli wykorzystać własne umiejętności nawigacyjne i sprawnościowe. Zadanie to, polegało na odnalezieniu przez uczestników wyznaczonych punktów .    

 

W tym roku odcinek specjalny był bardziej techniczny i dość wymagający

Tuż po nim na nieustraszonych uczestników „Odcinek Specjalny”, czyli specjalnie przygotowana forma przygody dla najbardziej żądnych przygód fanów. Podczas tej konkurencji zawodnicy zmierzyli się z przeszkodami terenowymi typu podjazdy, koleiny oraz piach. W tym roku po raz pierwszy na trasie zabrakło jednej z najtrudniejszych przeszkód – strumyka.

 

Uczestnikom towarzyszyła dobra zabawa, zdrowa rywalizacja oraz dużo emocji. Pierwsze miejsce w tegorocznej  „ Pogoni” zdobył : Bartosz Banaś , drugie Daniel Madejski, natomiast należało do trzecie Grzegorza Staniaka.  Na zwycięzców czekały nagrody. Jak co roku organizatorami tegorocznego rajdu byli  Sekcja Motocyklistów LKS Plon we współpracy z Extreme Enduro oraz Wójtem  Gminy Garbatka-Letnisko i Wójtem Gminy Policzna. Samorządowcy byli również sponsorami pucharów oraz koszulek, które otrzymał każdy uczestnik.