Gminny Dzień Kobiet bo  o nim mowa, zorganizowany został 7 marca br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko.

W tym roku zaszczyciło nas swoją obecnością liczne grono Pań, choć nie tylko. Ażeby Paniom miał kto życzenia złożyć, nie zabrakło również obecności Panów.

 

Wydarzenie rozpoczęła Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz, dziękując wszystkim za przybycie oraz składając życzenia w imieniu Gospodarza.    Dalej głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-letnisko Pan Włodzimierz Mazur, który złożył przybyłym Paniom piękne życzenia, a wspólnie z męską częścią Rady Gminy Garbatka-Letnisko wręczył po tradycyjnym tulipanie.

Główną atrakcją imprezy był występ nowego w pełni męskiego zespołu, o zagadkowej nazwie „Tropical Band”. Dodam, iż grupa składająca się z lokalnych muzyków, powstała i wystąpiła specjalnie z okazji naszego Gminnego Dnia Kobiet. Zespół tworzą: Kamil Pachocki, Jacek Papieski, Tomasz Kubiak, Mariusz Kwaśnik oraz Łukasz Nowak. Panie nie tylko wysłuchały pięknego sto lat, lecz przede wszystkim dobrze bawiły się przy przebojach z różnych trendów muzyki. Usłyszeliśmy Lady Pank, „Jesteś szalona” czy „Weź nie pytaj „ Pawła Domagały. Nie zabrakło również słynnego „Przez twe oczy zielone” czy Sławomira. Jednym słowem każda Pani usłyszała coś specjalnej dla niej.  

 

Jednak absolutną wisienką na torcie był popis wokalny bardziej amatorskiej grupy. Chociaż męskie grono stanowi tą mniej liczną grupę w Radzie Gminy Garbatka-Letnisko, to Panowie samorządowcy stanęli na wysokości zadania. Wspólnie z zespołem, zaśpiewali dla przybyłych kobiet „Za zdrowie Pań”. Wydarzenie umilił także słodki poczęstunek.

 

My ze swojej strony jeszcze raz dziękujemy Paniom za obecność, a w imieniu męskiego grona Urzędu Gminy i Rady życzymy,  aby nie tylko w tym szczególnym dniu, lecz przez cały rok nie brakowało Paniom uśmiechu i pogody ducha. Aby zawsze czuły się Panie doceniane i z wytrwałością i determinacją dążyły do realizacji swoich pragnień.