Bardzo istotnym elementem wsparcia z Ukrainą jest symboliczny wyraz solidarności, który można okazać na wiele sposobów. Jednym z nich jest zbiórka żywności, artykułów higienicznych oraz tych pierwszej potrzeby.

 

Od poniedziałku 28 lutego na terenie Garbatki-Letnisko zostają uruchomione dwa punkty, do których można przynieść potrzebne przedmioty i produkty. Pierwszym z nich jest budynek PSP im Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko i szkoły Filialnej w Bogucinie, drugim miejscem jest budynek byłej świetlicy gminnej znajdującej się przy ulicy Kochanowskiego 135. Dary będzie można zostawić w godzinach pracy szkoły oraz urzędu tj. poniedziałek 7.30-17.00, wt.-pt. 7.30-15.30.

 

Poniżej przedstawiamy listę najpotrzebniejszych produktów oraz przedmiotów :

 

– żywność długoterminowa – konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

 

– artykuły higieniczne – żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

 

– środki opatrunkowe – zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

 

– koce, śpiwory, poduszki, pościel, ręczniki

 

Zbiórka potrwa do 7 marca.