W piątek 17 maja, w trakcie XVII Gali Biznesu, nagrodę „Granitowego Tulipana” w kategorii „Samorząd Roku 2012” – Gmina Roku odebrał wójt Robert Kowalczyk.Jest to ogromny sukces Gminy, gdyż  zwycięzców w każdej kategorii wybiera kapituła konkursu, w której skład wchodzą m.in. przedstawiciele Zarządu Izby Przemysłowo Handlowej Ziemi Radomskiej, administracji państwowej, samorządu terytorialnego, banków, firm ubezpieczeniowych, samorządu gospodarczego. To dla nas ogromne wyróżnienie  i zaskoczenie gdyż konkurencja była duża i wymagająca.  Ideą konkursu jest promocja najlepszych firm, produktów, inwestycji, menedżerów oraz samorządów, jak również firm   i instytucji, które w znaczący sposób wspomagają rozwój przedsiębiorczości.

„Granitowy Tulipan” dla Wójta Garbatki-Letnisko Roberta Kowalczyka (po prawej), Certyfikat „Samorządu Roku 2012” w rękach Przewodniczącego Rady Gminy Garbatki–Letnisko Włodzimierza Mazura.

 

Przedstawiciele kapituły docenili przede wszystkim inwestycje gminne w 2012r, poziom wykorzystywania środków unijnych, stabilność finansową gminy oraz jej przychylność dla przedsiębiorców. To już drugie wyróżnienie dla naszej gminy w tym roku.  Przypomnijmy,  że w styczniu bieżącego roku Gmina Garbatka-Letnisko uzyskała tytuł Mazowieckiej Gminy na 5!