Zawodnicy wystartowali punktualnie o godz. 11.00.Organizatorem imprezy była Sekcja motocyklowa LKS Plon, Gmina Garbatka-Letnisko oraz Gminne Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji w Garbatce-Letnisko

 

 

Tuż przed samym rajdem zawodnicy musieli stawić się na odprawie, by zapoznać się z zasadami tegorocznej imprezy.  Trasa rajdu  liczyła ok. 40 km i dodatkowo uczestnicy musieli pokonać odcinek specjalny.

 

Fot.Kozienice24.pl. Odprawa przed zawodami

Tak jak w poprzednim roku nikt nie powinien mieć powodów do zmartwień i narzekań na zbyt łatwą trasę przejazdu. Trasa jest dość trudna i wymagająca, a przez to ciekawa – mówili na odprawie organizatorzy imprezyDodatkowym utrudnieniem dla uczestników rajdu były punkty kontrolne, które trzeba było odnaleźć i potwierdzić . Zwycięzcą rajdu był uczestnik który najszybciej przejechał trasę i zaliczył wszystkie siedem punktów kontrolnych.

 

Fot.Kozienice24.pl.Odcinek specjalny ukończyli wszyscy zawodnicy

Uczestnicy, którzy zaliczyli trasę mogli spróbować swoich sił na odcinku specjalnym. Łatwo nie było. Zarówno kierowcy motocykli jak i quadów do pokonania mieli dwie małe przeprawy przez strumyk oraz dość strome podjazdy. Wszystkim uczestnikom udało się zaliczyć odcinek specjalny.

 

Fot.Kozienice24.pl.Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk podczas wręczania statuetki za zajęcie I miejsca, która powędrowała do Mariusza Dzika.

 

Pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Garbatka-Letnisko zdobył Mariusz Dzik, 2 miejsce i Puchar Burmistrza Gminy Kozienice otrzymał Michał Kutyła, natomiast 3 miejsce zajął Maciej Lipski, który otrzymał Puchar Starosty Kozienickiego. Na zakończenie części oficjalnej Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk podziękował gospodarzom imprezy Panom Zenonowi i Pawłowi Gnysiom oraz wszystkim uczestnikom.

 

Partnerami i sponsorami nagród byli: Powiat KozieniceGmina KozieniceMoto Radom Autoryzowany Dealer Yamahy i BMWREDLINE – oficjalny dystrybutor marek KNOX i KRIEGAZakład Mięsny NOWOPOLELMAR Marcin Maj Materiały BudowlanePatronat medialny nad imprezą objęły gazety Pionki24 oraz Kozienice24