W sobotę już od godziny 8 rano na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Konferencyjnego „Gnysiówka” w Garbatce-Letnisko trwała rejestracja zawodników. Motocykliści, którzy zdecydowali się udział w rajdzie przemierzyli trasę śladami partyzantów po Puszczy Kozienickiej.

Tuż przed rozpoczęciem rajdu  odbyła się krótka odprawa, podczas której zawodnicy zapoznali się zasadami rywalizacji. Trasa przejazdu została wydłużona do 189 kilometrów. Każdy z uczestników otrzymał mapę przejazdu z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Start poszczególnych uczestników następował w jednominutowych odstępach.

 

 

Otwarcia tegorocznej edycji rajdu dokonał wójt gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk

Punkty kontrolne i sprawdzian z wiedzy i sprawności Na trasie rajdu uczestnicy musieli się wykazać wiedzą historyczną, którą sprawdzali członkowie Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. W miejscowościach Sieciechów i Garbatka-Letnisko sprawdzano dodatkowo umiejętności prowadzenia  motocykla.

 

 

Za niewykonanie zadań uczestnicy rajdu otrzymywali punkty karne

 Nagrody dla najlepszychPierwsze miejsce w drugiej edycji rajdu zdobył Abert Grygiel, drugie miejsce zajął Ryszard Grygiel, trzecie miejsce Sławomir Ordon. W kategorii na „najstarszy motocykl” nagrodę otrzymała Magdalena Sobieszek, która pokonała całą trasę rajdu na motocyklu z 1953 roku. Nagrodę „Najlepszej amazonki” otrzymała Marta Wierzchula, a nagroda dla najstarszego uczestnika rajdu przypadła Ryszardowi Gryglowi.

 

 

Albert Grygiel zwyciezca „II Rajdu Zagonczyków”

 

 

Puchary dla zwycięzców ufundowane zostały przez wójtów gmin Garbatka, Sieciechów oraz Policzna

 

 

 

 

 

fot.Pionki24

autor: Pionki24