Pan Jacek Papiewski wyjaśnił technikę malowania akwarelą, pastelą suchą, przygotowania płótna pod olej oraz wykonywania breloczków techniką decoupage /dekupaż/ pochodzącą z Francji.

 

Uczestnicy warsztatów z zainteresowaniem słuchali teorii, a także przyglądali się pracy malarza. Mogli obserwować „na żywo”, jak powstaje obraz malowany akwarelą i pastelą suchą, jak należy dobierać kolory, pędzle itd. Na zakończenie uczestnicy własnoręcznie mogli wypróbować jedną z technik to jest wykonywanie breloczków techniką decoupage polegającą na zdobieniu przedmiotów za pomocą wyciętych z papieru motywów np. kwiatów, naklejeniu na przedmiot i wielokrotnym lakierowaniu co w końcowym efekcie stwarza iluzję, że przyklejony motyw został namalowany.

 

Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty w dniu 14 grudnia br. o godzinie 15.00 tym razem będą to „Inspiracje pocztówkowe” tj. ręczne wykonywanie kartek świątecznych, a także prezentacja pocztówek o różnym temacie wykonanych komputerowo. Warsztaty poprowadzi Pani Anna Jaskot. Natomiast podczas ferii zimowych zaplanowaliśmy warsztaty: dziennikarskie, fotograficzne i rzeźbiarskie.

 

Regina Kobylska