Turniej rozegrał się w sobotnie przedpołudnie (22.02.2020 r.), w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisku. Uczestnicy z całej gminy przystąpili do rywalizacji w 6 kategoriach.

Oficjalnego otwarcia w imieniu Wójt – Teresy Fryszkiewicz oraz Przewodniczącego Rady Gminy – Włodzimierza Mazura dokonała kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy i Promocji Gminy – Olga Jasek -Siwecka, życząc zawodnikom, aby duch sportowej rywalizacji wypełnił salę rozgrywek i dodał energii do walki o zwycięstwo.

Koordynatorami, a także sędziami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego z PSP w Garbatce-Letnisku – Panowie Waldemar Langa oraz Tomasz Krekora. W trwających blisko 4 godziny rozgrywkach udało się wyłonić następujących zwycięzców:

W kategorii do lat 15 dziewcząt:

I miejsce – Banaś Amelia

II miejsce – Pomarańska Julia

III miejsce – Janicka Nikola

W kategorii do lat 15 chłopców:

I miejsce – Olejarz Patryk

II miejsce – Zbrożyna Igor

III miejsce – Majcher Adrian

 

W kategorii 16-20 lat

I miejsce – Langa Dawid

II miejsce – Wojas Łukasz

III miejsce – Sałek Agata

W kategorii 21-40 lat:

I miejsce – Gołąbek Krystian

II miejsce – Wiśniewski Mikołaj

III miejsce – Janik Paweł

W kategorii 41-65 lat:

I miejsce – Janicki Robert

II miejsce – Pyrko Lech

III miejsce – Langa Tomasz

W kategorii powyżej 65 lat:

I miejsce – Kucharski Andrzej

II miejsce – Dzikowski Zbigniew

III miejsce – Banaś Waldemar

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk Wójt Gminy Garbatki-Letniska pamiątkowe dyplomy oraz puchary, a na wszystkich uczestników czekały dodatkowo sportowe gadżety ufundowane również przez Panią Wójt.

 

Niezwykle budujący jest fakt, że sportowe wydarzenia gminne cieszą się dużym zainteresowaniem  i bierze w nich udział zarówno młodzież, jak i starsi mieszkańcy gminy. Dlatego miejmy nadzieję, że kolejny turniej odbędzie się już w murach budowanej obecnie hali sportowej, o czym  zapewniała  Pani Wójt Gminy Garbatki-Letniska – Teresa Fryszkiewicz.