Dzień dobry! Komisariat Policji w Gniewoszowie, kontrola drogowa!

Akcja Jabłko-cytryna!

Oto co usłyszeli kierowcy z ust Funkcjonariusza Policji, zatrzymywani do kontroli drogowej na ul. H. Lewandowicz w Garbatce-Letnisko. Uczestnicy ruchu, którzy nie popełnili wykroczenia, w nagrodę otrzymywali od naszych najmłodszych jabłka. Natomiast Ci, którzy tego dnia naruszyli przepisy ruchu drogowego, zamiast mandatu dostawali cytrynę. Dodatkową nagrodą dla przykładnych kierowców, były kamizelki odblaskowe z logiem Gminy Garbatka-Letnisko.

 

 

Głównym celem akcji prewencyjnej, było zwrócenie szczególnej uwagi kierowców, na konieczność bezpiecznego zachowania na drodze, wszystkich uczestników ruchu drogowego. Miłym zaskoczeniem zarówno dla mundurowych, jak i dzieci był fakt, iż rozdano więcej jabłek niż cytryn. A Ci kierowcy, którzy zostali zmuszeni do zjedzenia kwaśnego owocu, robili to z uśmiechem. Komentując, że porady wzięli do serca, a życzyliby sobie samych takich kontroli drogowych.

 

Nasi najmłodsi za swój nieoceniony wkład w akcję, oprócz dobrej zabawy i nauki o ruchu drogowym, otrzymali słodkie cukierki.