W tym roku Złote Gody obchodzili:

Państwo Genowefa i Adam Kęskowie
Państwo Wiesława i Roman Piechowie
Państwo Halina i Andrzej Siczkowie
Państwo Maria i Jan Sierpińscy

Dostojnych Jubilatów powitała Wójt Teresa Fryszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur i z-ca kierownika USC Beata Kowalik. Pani Wójt pogratulowała Szanownym Jubilatom tej wyjątkowej rocznicy i życzyła wielu lat przeżytych w zdrowiu, szczęściu, miłości, wzajemnym poszanowaniu oraz radości z każdego dnia i świętowania kolejnych jubileuszy.

Do życzeń i gratulacji dołączyli się: Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur i z-ca kierownika USC Beata Kowalik.

Kulminacyjnym momentem uroczystości był akt dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wójt Teresa Fryszkiewicz w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny wręczyła Szanownym Jubilatom te wspaniałe odznaczenia.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć toastu wzniesionego lampką szampana oraz jubileuszowego tortu.

Były pamiątkowe dyplomy, kwiaty, życzenia, prezenty oraz zdjęcia.

Atmosfera była szczególna, pełna radości i podniosłości. Na twarzach małżonków widniała radość, uczucie, troska i przywiązanie. Podczas uroczystości wspominano lata młodzieńcze, kierowników Urzędu Stanu Cywilnego Garbatka-Letnisko oraz księży, którzy udzielali ślubów. Jubilaci opowiadali o swoich przeżyciach i jaka jest recepta na udany związek. Aby przeżyć ze sobą tyle czasu potrzeba wiele cierpliwości i pokory.

Zacnym Jubilatom raz jeszcze składamy serdeczne gratulacje za półwiecze wytrwałego pożycia małżeńskiego. Niech przez dalsze lata cieszą się zdrowiem, radością życia w gronie najbliższych, aby w pomyślności mogli świętować kolejne rocznice ślubu.

 

 

                                                                                                                                                         Beata Kowalik