Sala kina kameralnego powstała w budynku „byłej apteki” przy ul. Spacerowej 2A. Pierwsze premierowe projekcje odbyły się w minioną sobotę 22 listopada. O 11:00 salę wypełniły po brzegi dzieci, które przyszły na Poranek dla Najmłodszych. Na godz. 18:00 zaplanowano projekcję dla starszych amatorów kina i tu też nie było wolnych miejsc. Zarówno dzieci jak i dorośli byli pod ogromnym wrażeniem przygotowania sali na potrzeby kina, obrazu oraz dźwięku podczas wyświetlania filmów. W planach Kino za Rogiem w Garbatce-Letnisko ma kolejne projekcje w każdą sobotę. Na wszystkie bajki i filmy obowiązuje rezerwacja, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać pod nr tel. 48 62 10 154 lub osobiście w Gminnym Centrum ul. Kochanowskiego 135.

Do końca roku wszystkie pokazy będą bezpłatne!

Filmy i bajki będą wyświetlane według wcześniej ustalonego repertuaru, ale można również zamówić indywidualne projekcje. Repertuar można poznać na stronie  www.kinozarogiem.pl.  Wystarczy później zgłosić się do Gminnego Centrum i zamówić dla siebie i swoich znajomych, projekcje wybranego przez siebie filmu, poza wyznaczonymi seansami. Oferta jest bogata, każdy znajdzie coś dla siebie.

Już wkrótce oficjalne otwarcie Kina za Rogiem z udziałem miejscowych władz Gminy Garbatka-Letnisko oraz gości specjalnych – pomysłodawców Kina za Rogiem i przedstawicieli Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

GCRSiP