Imprezę otworzyła Teresa Fryszkiewicz – Wójt Gminy Garbatka-Letnisko wraz z przewodniczącym Rady Gminy – Włodzimierzem Mazurem życząc najmłodszym mieszkańcom miłej zabawy. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. pokaz tańca hip-hop przygotowany przez grupę taneczną działającą przy gminnej świetlicy w Garbatce-Letnisku pod przewodnictwem Nikoli Nowak, pokaz iluzji, bańkowe show, dmuchana zjeżdżalnia oraz plac zabaw, eurobungee, fotobudka, cymbergaj. Nad dobrą zabawą maluchów czuwała grupa animatorów, która dostarczyła dzieciom wielu wrażeń poprzez malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych oraz różne gry i zabawy. Na dzieci czekała również darmowa loteria przygotowana przez pracowników Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko. Dla każdego znalazł się również słodki poczęstunek. Nie mogła zabraknąć również food trucków. Na fanów jazdy konnej czekały bryczki, które woziły wokół Polanki chętne do przejażdżek dzieci.

Dzięki strażakom z OSP Garbatka oraz policjantom z Komisariatu Policji w Gniewoszowie dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody strażackie i policyjne oraz ich wyposażenie. Ogromną radość sprawiła dzieciom kurtyna wodna, którą strażacy uruchomili za pomocą armatki wodnej. Podczas wydarzenia stoisko swoje miał również zakład Karny w Żytkowicach, na którym można było się dowiedzieć więcej o służbie więziennej.

Jednak wisienką na torcie był Festiwal Kolorów Holi, który zostawił na uczestnikach wydarzenia oraz całym teren GOW Polanka ferię barw.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Gminnego Dnia Dziecka, a przede wszystkim sponsorom, za wsparcie finansowe i rzeczowe imprezy, a byli to:

Wiesława Długosz Zakład Cukierniczy w spadku
BIG – Bożena Szewczyk, Zbigniew Szewczyk
Tomasz Niewola Artur Niewola Zakład Piekarniczo-Cukierniczy,
Edmund i Maciej Sekuła SEK-AUTO-TRANS,
Henryk Korycki Sklep Spożywczy „Mini Market”
Wojciech Matysiak Sklep Spożywczy „Sezam”
Krzysztof Gołda Auto Serwis Garbatka-Letnisko
Mirosław Winogrodzki Sklep Spożywczy „Hurcik”
Zbigniew Sekuła Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowo-Sprzętowe
Mirosław Sekuła Elgis-Garbatka
Biedronka