„Każdemu marzy się wolność” to autorski projekt Roberta Grudnia znanego muzyka i kompozytora, dyrektora Fundacji im. Mikołaja z Radomia i prestiżowych festiwali muzycznych odbywających się w całym kraju. Podczas koncertu wystąpili Jerzy Zelnik aktor,  popularny min. z roli Ramzesa XIII w filmie „Faraon”, Renata Dobosz mezzosopranistka Solistka Opery Śląskiej, Robert Grudzień wirtuoz organów, Solista Filharmonii Lubelskiej, Anna Drela historyk i dziennikarz. Zaprezentowana została muzyka sakralna, proza i poezja związana z Powstaniem Styczniowym.

    W parafialnej salce katechetycznej można było obejrzeć wystawę kopii obrazów Artura Grottgera „Powstanie Styczniowe”. Wystawa będzie dostępna do 14 kwietnia 2013r. Koncert ukazał tamte tragiczne wydarzenia z perspektywy historii, muzyki i sztuk plastycznych.

    Jak powiedział na zakończenie koncertu Wójt Robert Kowalczyk, tylko 19% naszych rodaków wie co się wydarzyło 22 stycznia 1863 roku, a przecież Powstanie Styczniowe, to jeden z najważniejszych etapów naszej drogi do wolności.

 

 

Kinga Kowalczyk