Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał dyrektor szkoły Mirosław Dziedzicki, przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur oraz sekretarz Urzędu Garbatki-Letnisko Aleksandra Popis-Stępień.- Niezmiernie cieszy fakt, że możemy gościć Państwa w naszych skromnych progach. Cieszy również fakt, że wysiłek intelektualny zostanie spożytkowany na tej ziemi Garbackiej. Ja ze swojej strony chciałbym zapewnić Państwu jak najlepsza opiekę. Życzę wszystkim udanych mistrzostw – mówił Mirosław Dziedzicki dyrektor ZSP w Garbatce-Letnisko.

 

Andrzej Kania(sędzia i organizator od lewej), Mirosław Dzidzicki(dyrektor ZSP), Aleksandra Popis-Stępień(sekretarz UG), Włodzimierz Mazur(przewodniczący RM)

 

Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur zachęcał wszystkie osoby biorące udział w mistrzostwach, by w przerwach między konkurencjami zwiedzili tereny gminy- Myślę, że te pierwsze mistrzostwa w Garbatce nie będą jedynymi. Mam nadzieje,że przy okazji mistrzostw zwiedzicie Państwo naszą gminę i wrócicie do niej na wypoczynek – mówił.Sekretarz Urzędu Gminy Garbatki-Letnisko Joanna Popis-Stępień w imieniu wójta Roberta Kowalczyka dokonała uroczystego otwarcia mistrzostw.- Wiele osób z Państwa czeka na tą chwilę zapewne od roku, na rewanż, zatem w imieniu wójta Gminy Garbatka-Letnisko uroczyście ogłaszam XXXI turniej szachowy za otwarty – powiedziała podczas otwarcia sekretarz UG.31. Mistrzostwa Drukarzy i Wydawców w Garbatce-Letnisko organizowane są po raz pierwszy. Na liście startowej znalazło się 37 uczestników z całej Polski. Zawodnicy będą walczyć o Puchar Wójta Garbatki-Letnisko, Puchar firmy Calino oraz wezmą udział w Mistrzostwach Polski w grze błyskawicznej.Wszystkie rozgrywki prowadzone są w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko.