Ideą projektu, dofinansowanego środkami  Europejskiego Funduszu Społecznego, jest podniesienie standardu opieki przedszkolnej w oddziale przedszkolnym przy PSP w Bogucinie. Przede wszystkim chodzi o modernizacje wspomnianej placówki, celem przystosowania jej do zapewnienia opieki dzieciom 3 i 4 letnim.

 

Dzięki pozyskanym środkom zmodernizowano toalety dla dziewcząt i chłopców oraz wyremontowano łazienki dla personelu. W ramach remontu zaplanowano min.: wymianę płytek i posadzek, wymianę drzwi oraz nowe, obniżone umywalki i  sanitariaty, kratki wentylacyjne, malowanie ścian i montaż luster. Znaczna cześć pozyskanych funduszy przeznaczona została jednak na doposażenie oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki  oprócz  nowych mebli, zabawek i wspaniałych pomocy dydaktycznych, otrzymały również laptop z oprogramowaniem, drukarkę, telewizor, radio z odtwarzaczem CD, tablicę interaktywną oraz interaktywny dywan. Odpoczynek po zabawie zapewniają maluchom wygodne poduchy i materace. Zaplecze kuchenne  wzbogaciło się o nową lodówkę, zmywarkę, odkurzacz, kuchnię elektryczną, naczynia oraz nowoczesne zestawy sprzątające.

 

Koszt realizowanego projektu opiewa na ok. 95.000,00 zł. Cieszy nas bardzo, że nasze maluchy uczą się i bawią w komfortowo wyposażonym dla nich oddziale, w pełni przystosowanym do współczesnych potrzeb edukacyjnych. Dodajmy tu jeszcze, że jest to pierwszy kontakt dziecka ze szkołą. Ze szkołą, do której po realizacji wspominanego projektu chce się wracać.